تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ کرولاین ووزنیاکی با شکست سیمونا هالپ، نخستین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد.

0

تنیسفا: کرولاین ووزنیاکی دانمارکی با پیروزی در برابر سیمونا هالپ، شماره یک زنان، مقام قهرمانی رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸ را به خود اختصاص داد.

دیدار فینال رقابت‌های آزاد استرالیا امروز در بخش زنان برگزار شد و در پایان، کرولاین ووزنیاکی دانمارکی موفق شد در یک مسابقه‌ی نزدیک، سیمونا هالپ، بخت اول قهرمانی را در ۳ ست (۴-۶ ۶-۳ ۶-۷) شکست دهد و نخستین عنوان قهرمانی خود در مسابقات گرند اسلم را به دست آورد. این بازیکن ۲۷ ساله در ۴۳ـمین حضورش در رقابت‌های گرند اسلم به این مهم دست پیدا کرد.

ووزنیاکی که روز دوشنبه پس از حدود ۶ سال مجددا شماره ۱ تنیس زنان خواهد شد، اولین تنیس‌باز اهل دانمارک است که در یک تورنمنت گرند اسلم به قهرمانی می‌رسد.

وی در مصاحبه‌ی پس از بازی گفت: «برای سال‌ها خواب این لحظه را می‌دیدم اما امروز این رویا محقق شد. بغض گلویم را گرفته… من هرگز گریه نمی‌کنم اما الان خیلی احساساتی شده‌ام.»

بازیکن اهل اونسه، در مسیر قهرمانی میهایلا بوزارنسکو، یانا فت، کیکی برتنز، ماگدالنا ریباریکووا، کارلا سوارز ناوارو و الیس مرتنز را از پیش رو برداشت. او در ست سوم بازی مقابل یانا فت در مرحله دوم، ۱-۵ از حریفش عقب افتاده بود و دو مرتبه‌ی نیز تا آستانه‌ی شکست پیش رفت.

ووزنیاکی با برد امروز، ۴ میلیون دلار استرالیا جایزه‌ی نقدی دریافت کرد و مجموع جوایز نقدی خود را به ۳۰ میلیون دلار آمریکا رساند تا در فهرست بیشترین جوایز نقدی دریافتی در تنیس زنان، در رتبه چهارم قرار بگیرد. تنها ماریا شاراپووا، وینس و سرینا ویلیامز در این رده‌بندی بالاتر از او هستند.

در سوی دیگر، سیمونا هالپ در سومین تلاشش برای فتح نخستین عنوان گرند اسلم، باز هم ناکام ماند. او با شکست در مسابقه امروز صدرنشینی در تنیس زنان را نیز از دست داد.

در بخش دونفره مردان نیز اولیور ماراخ و ماته پاویچ با پیروزی ۰-۲ مقابل خوان سباستین کابال و رابرت فرح، جام قهرمانی مسابقات را بالای سر بردند.

برنامه روز پایانی گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۸ – یک‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید