تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ چیلیچ با شکست ادموند به فینال رسید/ هالپ و ووزنیاکی حریف یک‌دیگر در فینال شدند

0

تنیسفا: مارین چیلیچ با پیروزی در برابر کایل ادموند، راهی دیدار پایانی مسابقات تنیس آزاد استرالیا شد. در بخش زنان سیمونا هالپ و کرولاین ووزنیاکی، به ترتیب با غلبه بر انجلیک کربر و الیس مرتنز به دیدار فینال مسابقات رسیدند.

اولین دیدار از مرحله‌ی نیمه‌نهایی مسابقات آزاد استرالیا، بین مارین چیلیچ و کایل ادموند انجام شد و در پایان، تنیس‌باز کروات با ارائه‌ی نمایشی کم‌نقص، حریف بریتانیایی خود را در سه ست پیاپی (۲-۶ ۶-۷ ۲-۶) پشت سر گذاشت و به فینال رسید. چیلیچ برای حضور در مسابقه‌ی فینال، ۳۲ ضربه‌ی وینر، شامل ۱۱ سرویس ایس به ثمر رساند.

بازیکن ۲۹ ساله با این پیروزی، نخستین بازیکن اهل کرواسی لقب گرفت که به دیدار پایانی مسابقات آزاد استرالیا راه پیدا کرده است. وی در ۱۰ـمین حضورش در این رقابت‌ها به این مهم دست یافت. شماره ۶ جهان هم‌چنین در رده‌بندی جدید جهانی که دوشنبه هفته آینده منتشر می‌شود، به جایگاه سوم صعود خواهد کرد.

چیلیچ در مصاحبه‌ی درون زمین درباره این بازی گفت: «به نظرم در ست دوم عملکردی نوسانی‌ داشتم و نتوانستم سرویس‌ها را خوب بازگردانم. سرویس‌های او به یک‌باره بهتر شدند و من با حفظ تمرکز سعی کردم در هر امتیاز برنده شوم. در سومین گیم از ست سوم متوجه شدم که او (ادموند) به دنبال چند توپ نرفت. دیدم که حرکتش در زمین دچار مشکل شده است، بنابراین سعی کردم توپ را در نقاط مختلف زمین به گردش در بیارم.»

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

چیلیچ برای کسب دومین عنوان گرند اسلم خود باید به مصاف برنده‌ی دیدار راجر فدرر و هیئون چونگ برود. دیدار این دو بازیکن فردا ساعت ۱۲ ظهر به وقت ایران برگزار خواهد شد.

گزیده دیدار مارین چیلیچ و کایل ادموند – نیمه‌نهایی تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

بخش زنان استرالیا اما یک دیدار تماشایی و تاریخی دیگر را شاهد بود؛ سیمونا هالپ، بخت نخست قهرمانی که برای صعود به فینال انجلیک کربر، قهرمان سال ۲۰۱۶ رقابت‌ها را پیش روی خود می‌دید، موفق شد این تنیس‌باز آلمانی را با نتایج (۷-۹ ۶-۴ ۳-۶) مغلوب کند و به سومین فینال خود در مسابقات گرند اسلم راه یابد. هالپ در این دیدار دو مرتبه انجلیک کربر را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت.

در دیگر مسابقه‌ی این بخش، کرولاین ووزنیاکی دانمارکی با پشت سر گذاشتن الیس مرتنز بلژیکی در ۲ ست متوالی (۶-۷ ۳-۶)، برای نخستین بار به فینال اوپن استرالیا راه یافت و حریف هالپ شد.

دیدار پایانی مسابقات آزاد استرالیا در بخش زنان روز شنبه در ورزشگاه راد لیور برگزار خواهد شد و سیمونا هالپ و کرولاین ووزنیاکی، هر دو برای کسب نخستین عنوان گرند اسلم دوران ورزشی خود تلاش خواهند کرد. صدرنشین جدول رده‌بندی زنان نیز در این مسابقه مشخص خواهد شد.

در قسمت دونفره مردان نیز الیور ماراخ و ماته پاویچ با غلبه بر یان-لیونارد اشتروف و بن مک‌لاکلان (۶-۷ ۵-۷ ۶-۴)، راهی دیدار فینال نخستین گرند اسلم سال شدند.

حریفان ماراخ  و پاویچ در فینال، خوان سباستین کابال و رابرت فرح خواهند بود که آن‌ها نیز توانستند در دو ست پیاپی (۵-۷ ۶-۷)، مایک و باب برایان را مغلوب کنند.

برنامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸ – جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید