تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ رویارویی فدرر و چونگ در دور نیمه‌نهایی

0

تنیسفا: هیئون چونگ و راجر فدرر به ترتیب با شکست تنیس سندگرون و توماس بردیچ، حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌پایانی مسابقات آزاد استرالیا شدند. در بخش زنان نیز سیمونا هالپ و انجلیک کربر به راحتی از سد حریفان خود گذشتند.

ادامه دور یک‌چهارم پایانی گرند اسلم آزاد استرالیا امروز پیگیری شد و راجر فدرر در ورزشگاه راد لیور مقابل توماس بردیچ قرار گرفت و موفق شد بدون واگذار کردن ست (۴-۶ ۳-۶ ۶-۷)، حریف اهل چک خود را شکست دهد و برای ۱۴ـمین بار در دوران ورزشی‌اش راهی مرحله‌ی نیمه‌نهایی این رقابت‌ها شود.

این تنیس‌باز ۳۶ ساله که برای به دست آوردن ۲۰ـمین عنوان گرند اسلم خود تلاش می‌کند، به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که پس از کن رزوال در سال ۱۹۷۷ (با ۴۲ سال و ۶۸ روز سن)، تا این مرحله‌ از رقابت‌ها بالا آمده است. او هم‌چنین با پیروزی در مسابقه امروز، آمار خود در ملبورن را به ۹۲ برد و ۱۳ شکست بهبود بخشید.

اسطوره سوییسی پس از بازی به سوالات جیم کوریر در زمین پاسخ داد؛ وی در مورد مصدومیت رافائل نادال که روز گذشته او را مجبور به کناره‌گیری از ست پنجم مقابل مارین چیلیچ کرد، چنین گفت: «دیشب قبل از خواب به نادال پیغام دادم و برایش نوشتم که امیدوارم نتیجه اسکن‌ش خوب باشد و او خیلی سریع بتواند سلامتی‌اش را بدست بیاورد.»

گفت‌وگوی فدرر و کوریر مانند همیشه طنزآمیز نیز شد؛ وقتی کوریر در مورد این‌که آیا او مانند نادال لباس‌های آستین‌حلقه‌ای خواهد پوشید یا نه، فدرر این‌گونه پاسخ داد: «این اتفاق هرگز نخواهد افتاد! دلیلش ساده است: چون بازوهای من مثل رافا نیستند! ولی تیپ رافا را خیلی دوست دارم، این همان رافایی‌ست که می‌شناختم.»

پخش زنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

فدرر در دور بعد باید به مصاف پدیده کره‌ای رقابت‌ها یعنی هیئون چونگ برود. وی درباره‌ی این بازیکن جوان نیز سخن گفت: «خیلی خوب است که نام‌های جدید هم وارد صحنه می‌شوند… حرکت چونگ در زمین فوق‌العاده است و من را خیلی زیاد یاد نواک می‌اندازد.

تنیس‌باز ۲۱ ساله امروز توانست برابر تنیس سندگرون آمریکایی با نتیجه ۰-۳ (۳-۶ ۶-۷ ۴-۶) به پیروزی برسد تا نخستین بازیکن کره‌‌ای در تاریخ تنیس لقب بگیرد که به مرحله‌ی نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه پیدا کرده است. چونگ با رتبه ۵۸، پایین‌ترین رده را در میان بازیکنانی که در چهارده سال اخیر به جمع چهار نفر پایانی اوپن استرالیا راه یافته‌اند، در اختیار دارد.

گزیده دیدار چونگ و سندگرن – مرحله یک‌چهارم پایانی تنیس آزاد استرالیا

راجر فدرر و هیئون چونگ روز جمعه در مرحله‌ی نیمه‌نهایی مسابقات آزاد استرالیا، برای نخستین بار مقابل یک‌دیگر قرار خواهند گرفت.

در بخش زنان، سیمونا هالپ، بخت نخست قهرمانی بار دیگر درخشید و با پشت سر گذاشتن کارولینا پلیشکووا (۲-۶ ۳-۶) که شانس ششم قهرمانی به حساب می‌آمد، راهی دور نیمه‌پایانی شد. در دیدار دیگر این مرحله که کاملا یک‌طرفه برگزار شد، انجلیک کربر آلمانی، قهرمان سابق آزاد استرالیا تنها در ۵۱ دقیقه (۲-۶ ۱-۶) مدیسون کیز آمریکایی را درهم کوبید و حریف هالپ در مرحله‌ی بعد شد.

در بخش دونفره مردان، خوان سباستین کابال و رابرت فرح با غلبه بر سم گروث و لیتون هیوئیت توانستند (۵-۷ ۴-۶) به دور نیمه‌نهایی صعود کنند. حریف این تیم در مرحله‌ی بعد، تیم الیور ماراخ و ماته پاویچ خواهد بود. ماراخ و پاویچ با پیروزی در برابر مارکوس دنیل و دومینیک اینگلوت در یک دیدار ۳ سته (۶-۷ ۷-۶ ۴-۶) به این مهم رسیدند.

برنامه مسابقات تنیس آزاد استرالیا – پنج‌شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۶

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید