تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز هفتم؛ نادال مقابل شوآرتزمن محک خورد/ دیمیتروف در دیداری تماشایی کیریوس را شکست داد

0

تنیسفا: رافائل نادال، گریگور دیمیتروف، مارین چیلیچ و کایل ادموند در هفتمین روز از مسابقات آزاد استرالیا با شکست حریفان خود به دور یک‌چهارم پایانی راه یافتند. کرولاین ووزنیاکی و الینا اسویتولینا نیز در بخش زنان با غلبه بر رقبای خود راهی دور یک‌چهارم پایانی شدند.

رافائل نادال، بخت نخست قهرمانی اوپن استرالیا در هفتمین روز از رقابت‌های اوپن استرالیا کار دشواری را مقابل دیه‌گو شوارتزمن آرژانتینی در پیش داشت و موفق شد پس از نزدیک به ۴ ساعت و با نتایج (۳-۶ ۳-۶ ۷-۶ ۳-۶) بر او غلبه کند. ماتادور با این پیروزی برای ۱۰ـمین بار در دوران ورزشی‌اش راهی دور یک‌چهارم پایانی نخستین گرند اسلم سال شد. قهرمان ۱۶ دوره مسابقات گرند اسلم همچنین با رسیدن به دور یک چهارم پایانی رقابت‌ها، صدرنشینی خود در جدول رده‌بندی تنیس مردان را تثبیت کرد.

مارین چیلیچ در دیگر دیدار دور چهارم مسابقات، با وجود واگذار کردن بازی در ست نخست مقابل پابلو کارنو بوستای اسپانیایی با نتایج (۶-۷ ۶-۷ ۳-۶ ۷-۶) به برتری رسید و حریف نادال در دور یک‌چهارم پایانی شد. تنیس‌باز کروات در این مسابقه ۷۳ ضربه وینر به ثمر رساند. این برای ۱۱ـمین بار است که چیلیچ به مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی یک تورنمنت گرند اسلم صعود می‌کند.

به این ترتیب رافائل نادال و مارین چیلیچ روز سه‌شنبه برای هفتمین بار در برابر هم قرار خواهند گرفت. در مصاف‌های رودررو نادال ۱-۵ از حریف کروات خود پیش است.

اما در یکی از هیجان‌انگیزترین بازی‌های این دوره از رقابت‌ها، گریگور دیمیتروف مقابل نیک کیریوس قرار گرفت و موفق شد در ۴ ست نزدیک (۶-۷ ۶-۴ ۶-۷ ۶-۷) مقابل جوان جنجالی استرالیایی به پیروزی برسد. دیمیتروف با این پیروزی ضمن جبران شکست ۲ هفته قبل در رقابت‌های بریزبن، به امیدهای این بازیکن ۲۲ ساله برای پیش‌روی بیشتر در ملبورن پایان داد. دیمیتروف پس از قهرمانی در رقابت‌های فینال تور جهانی، آمار ۱۱ پیروزی و ۱ شکست را از خود به جای گذاشته که نشان از آمادگی این بازیکن ۲۶ ساله دارد.

گزیده دیدار دیمیتروف و کیریوس در مرحله ۴ چهارم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

بخت سوم قهرمانی آزاد استرالیا در دور بعد با کایل ادموند بریتانیایی روبرو خواهد شد. ادموند ۲۳ ساله امروز توانست در ۴ ست (۳-۶ ۲-۶ ۵-۷ ۷-۶) برابر آندریاس سپی ایتالیایی پیروز شود و برای نخستین بار به مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی یک تورنمنت گرند اسلم صعود کند. شماره ۴۹ جهان پس از تیم هنمن در یو اس اوپن ۲۰۰۴، اولین بازیکن بریتانیایی به غیر از اندی ماری است که به جمع ۸ نفر برتر مسابقات گرند اسلم راه پیدا می‌کند.

در رقابت‌های بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی خوش درخشید و در ۱ ساعت و ۳ دقیقه ماگدالینا ریباریکووای روس را دو بر صفر (۰-۶ ۳-۶) مغلوب کرد. بخت دوم قهرمانی آزاد استرالیا در دور بعد به مصاف کارلا سوارز ناواروی اسپانیایی خواهد رفت که او نیز در یک دیدار نزدیک که به ست سرنوشت‌ساز پایانی کشیده شد، آنت کنتاویت، بخت ۳۲ قهرمانی را پشت سر گذاشت. (نتیجه: ۶-۸ ۴-۶ ۶-۴)

الینا اسویتولینای اوکراینی نیز در ۵۷ دقیقه دنیسا آلرتووای اهل چک را با نتایج (۳-۶ ۰-۶) درهم کوبید و به مرحله‌ی یک‌چهارم پایانی صعود کرد. الیس مرتنز بلژیکی حریف اسویتولینا در دور بعد خواهد بود. وی با غلبه بر پترا مارتیچ کروات در دو ست (۵-۷ ۶-۷)، راهی مرحله‌ی بعد شد.

 برنامه مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۱۸ – دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید