تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ روز دوم؛ جوکوویچ و واورینکا با پیروزی به رقابت‌ها بازگشتند/ فدرر قدم نخست در راه دفاع از عنوان قهرمانی را محکم برداشت

0

تنیسفا: در دومین روز از مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸، راجر فدرر، نواک جوکوویچ، استن واورینکا، الکساندر زورف، دومینیک تیم و داوید گوفن با شکست حریفانشان به مرحله‌ی بعد راه یافتند. در بخش زنان نیز سیمونا هالپ، گاربینیه موگوروسا، ماریا شاراپووا و کارولینا پلیشکووا راهی دور دوم شدند.

ادامه‌ی دور نخست از مسابقات تنیس آزاد استرالیا روز سه‌شنبه در ملبورن پیگیری شد و راجر فدرر، مدافع عنوان قهرمانی رقابت‌ها موفق شد در اولین مسابقه رسمی خود در فصل ۲۰۱۸، آلیاژ بدنه از اسلوونی را در استادیوم راد لیور شکست دهد. اسطوره سوییسی در این مسابقه که ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۳-۶ ۴-۶ ۳-۶ به برتری رسید. قهرمان ۵ دوره رقابت‌ها در دور بعد به مصاف یان لنارد اشتروف آلمانی می‌رود.

نواک جوکوویچ، رکورددار قهرمانی در مسابقات آزاد استرالیا که از ویمبلدون سال گذشته در هیچ‌ مسابقه‌ی رسمی شرکت نکرده بود، بازگشتی پیروزمندانه به رقابت‌ها داشت و در ورزشگاه مارگارت کورت، دانلد یانگ آمریکایی را با نتایج ۴-۶ ۲-۶ ۱-۶ شکست داد. حریف جوکوویچ در دور بعد، گائل مونفیس فرانسوی است که این دیدار بدون شک یکی از بازی‌های جذاب دور دوم بخش مردان خواهد بود.

بازگشت نوله به تنیس حرفه‌ای پس از ۶ ماه

استن واورینکا نیز فصل ۲۰۱۸ را با پیروزی آغاز کرد؛ تنیس‌باز سوییسی که نیمه‌ی دوم فصل ۲۰۱۷ را به دلیل جراحی بر روی زانوی خود از دست داد، در ۴ ست (۶-۷ ۶-۲ ۴-۶ ۳-۶) برابر ریچاردس برانکیس اهل لیتوانی به پیروزی رسید و به مرحله‌ی بعد صعود کرد.

در سایر دیدارهای مهم، الکساندر زورف، جوان ۲۰ ساله آلمانی و بخت چهارم قهرمانی رقابت‌ها، کار چندان دشواری مقابل توماس فابیانو نداشت و در سه ست پیاپی (۵-۷ ۶-۷ ۱-۶) به پیروزی رسید. دومینیک تیم اتریشی نیز در سه ست متوالی و با نتیجه مشابه ۴-۶، گیدو پلیای آرژانتینی را پشت سر گذاشت. داوید گوفن، بخت هفتم قهرمانی هم ماتیاس باخینگن آلمانی را با نتایج (۴-۶ ۲-۶ ۳-۶ ۷-۶) شکست داد و سم کوئری آمریکایی در سه ست (۲-۶ ۴-۶ ۳-۶) از سد فلیسیانو لوپز کهنه‌کار گذشت.

در دیدار جالب توجه دیگر، توماس بردیچ موفق شد الکس دی‌مینور، جوان ۱۸ ساله استرالیایی را که با حضور در فینال مسابقات سیدنی خوش درخشیده بود، در ۴ ست (۱-۶ ۰-۶ ۶-۳ ۳-۶) مغلوب کند.

میلوس رائونیچ و روبرتو باتیستا آخوت اما از ناکامان روز دوم مسابقات بودند؛ رائونیج کانادایی در برابر لوکاژ لاتسکو (۶-۷ ۴-۶ ۵-۷ ۷-۶) و آخوت مقابل فرناندو ورداسکو (۵-۷ ۵-۷ ۱-۶) تن به شکست دادند و خیلی زود از گردونه‌ی رقابت‌ها کنار رفتند.

در آخرین مسابقه روز دوم نیز خوان مارتین دل‌پوترو، بخت دوازدهم قهرمانی که از سال ۲۰۱۴ به ملبورن نیامده بود، موفق شد اولین مسابقه‌ی خود در فصل ۲۰۱۸ را با پیروزی پشت سر بگذارد و فرانسیس تیافوی آرژانتینی را سه بر صفر (۳-۶ ۴-۶ ۳-۶) شکست دهد. برج تاندیل در رده‌بندی جدید پس از حدود ۴ سال به جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان بازخواهد گشت.

 کانال‌های پوشش‌دهنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

در بخش زنان، مدعیان قهرمانی دیدارهای خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند؛ سیمونا هالپ، شماره ۱ تنیس زنان و بخت اول قهرمانی، دستانی آیاوا ۱۷ ساله از استرالیا را دو بر صفر (۱-۶ ۶-۷) شکست داد و به دور دوم صعود کرد. هالپ در دور بعد به مصاف جینی بوشار کانادایی خواهد رفت که او نیز توانست با نتایج (۶-۷ ۳-۶) بر اوسین دودین فرانسوی غلبه کند. گاربینیه موگوروسا، بخت سوم قهرمانی نیز جسیکا پونشه را در دو ست متوالی (۳-۶ ۴-۶) از پیش رو برداشت و راهی مرحله بعد شد.

ماریا شاراپووا ستاره روس از دیگر برندگان روز دوم رقابت‌ها بود؛ این تنیس‌باز پرطرفدار که اولین حضور خود در اوپن استرالیا را از سال ۲۰۱۶ به این سو تجربه می‌کند، با غلبه بر تاتیانا ماریا (۴-۶ ۱-۶) پای به دور دوم رقابت‌ها گذاشت.

جهانا کونتا، انجلیک کربر، کارولین گارسیا، النا وسنینا، مدیسون کیز نیز به ترتیب مقابل مدیسون برنگل، آنا-لینا فریدسام، کارینا ویتهوفت، انس جابر و کیانگ وانگ به پیروزی دست یافتند.

اما در جذاب‌ترین مسابقه بخش زنان در روز دوم، آندره‌آ پتکوویچ، شماره ۹۹ جهان موفق شد در جدالی تماشایی و پایاپای که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامید، پترا کویتووا، قهرمان سابق ویمبلدون را در سه ست و با نتایج (۸-۱۰ ۶-۴ ۳-۶) از پیش رو بردارد.

کریستینا ملادنوویچ فرانسوی هم به روند ناکامی‌های خود ادامه داد؛ وی که بخت ۱۱ قهرمانی محسوب می‌شد در برابر آنا بوگدان، شماره ۱۱۱ زنان شکست خورد تا نوار شکست‌هایش به عدد ۱۵ برسد.

برنامه روز سوم رقابت‌های تنیس آزاد استرالیا – ۲۷ دی ماه ۹۶ 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید