تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸؛ صعود آسان نادال و دیمیتروف به دور دوم در روز ناکامی آمریکایی‌ها

0

تنیسفا: نخستین روز از رقابت‌های گرند اسلم آزاد استرالیا در حالی با پیروزی رافائل نادال و گریگور دیمیتروف همراه بود که تنیس‌بازهای آمریکایی حاضر در جدول یکی پس از دیگری از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا امروز دوشنبه در ملبورن آغاز شد و رافائل نادال اسپانیایی، بخت اول قهرمانی به راحتی و در ۳ ست متوالی (۱-۶ ۱-۶ ۱-۶) ویکتور استریا بورگس از جمهوری دومینیکن را پشت سر گذاشت. نایب‌قهرمان سال گذشته رقابت‌ها در این مسابقه به حریف خود امان نداد و ظرف تنها ۱ ساعت و ۳۴ دقیقه بازی را به اتمام رساند. نکته‌ی جالب توجه، حضور مجدد ماتادور با لباس بدون آستین بود. دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم پس از نزدیک به ۱۰ سال بار دیگر این نوع لباس را به تن کرد.

در دیدار دیگر که در استادیوم راد لیور برگزار شد، گریگور دیمیتروف، بخت سوم قهرمانی و حریف احتمالی نادال در دور نیمه‌پایانی مسابقات توانست در ۳ ست (۱-۶ ۲-۶ ۳-۶)، دنیس نواک اتریشی را مغلوب خود کند.

 کانال‌های پوشش‌دهنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

مارین چیلیچ، نیک کیریوس، دنیس شاپووالوف، پابلو کارنیو بوستا، جو ویلفرید سونگا، ژیل مولر، پابلو کوئواس، آندری روبلف و کسپر رود نیز به ترتیب مقابل واچک پاسپیسیل، روجریو دوترا سیلوا، استفانوس استیپاس،جیسون کابلر، کوین کینگ، فدریکو دلبونیس، میخاییل یوژنی، داوید فرر و کوئنتین هالیس به برتری رسیدند و راهی دور دوم مسابقات شدند. دیگو شوارتزمن، بخت ۲۴ قهرمانی نیز در یک ماراتن ۴ ساعته دوسان لایوویچ صرب را پشت سر گذاشت.

اما اوپن استرالیا ۲۰۱۸ در روز نخست با چند شگفتی بزرگ همراه بود؛ در بخش مردان، یوییچی سوگیتای ژاپنی توانست در ۴ ست، جک ساک، شانس هشتم قهرمانی را حذف کند، متیو ابدن استرالیایی با همین نتیجه موفق شد جان ایزنر، بخت شانزدهم را از پیش رو بردارد، کوین اندرسون، بخت یازدهم و نایب‌قهرمان اوپن آمریکا ۲۰۱۷ کایل ادموند بریتانیایی را مغلوب کرد و لوکا پویی نیز با شکست مقابل روبن بملمانز بلژیکی از صعود به دور بعد باز ماند.

در مهم‌ترین حوادث بخش زنان نیز، وینس ویلیامز، نایب‌قهرمان سال گذشته مسابقات و بخت ششم قهرمانی در برابر بلیندا بنچیچ، شماره ۹۸ جهان شکست خورد (۵-۷ ۳-۶) و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. بنچیچ هفته گذشته به همراه راجر فدرر سوییسی توانسته بود عنوان قهرمانی رقابت‌های نمایشی هاپمن کاپ را از آن خود کند.

اسلوآن استیونز آمریکایی، قهرمان تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷ نیز از مهم‌ترین ناکامان روز نخست بود. وی در مقابل شوایی ژنگ چینی در ۳ ست (۲-۶ ۶-۷ ۶-۲) تن به شکست داد. هم‌وطن استیونز یعنی کوکو ونده‌وی که بخت دهم قهرمانی به شمار می‌رفت نیز نتوانست مقابل تیمه‌آ بابوش به پیروزی برسد و وداعی زودهنگام با مسابقات داشت.

کرولاین ووزنیاکی دانمارکی اما گام نخست را محکم برداشت و در ۱ ساعت و ۱۱ دقیقه (۳-۶ ۲-۶)، میهائلا بوزارنسکو از رومانی را مغلوب کرد. الینا اسویتولینا، شانس چهارم قهرمانی نیز موفق شد با نتایج  ۲-۶ و ۳-۶ از سد ایوانا یوروویچ بگذرد. یلنا اوستاپنکو نیز دیدار آسانی مقابل فرانچسکا اسکیاوونه داشت و او را در دو ست پیاپی (۴-۶ ۱-۶) شکست داد.

از دیگر اتفاقات جالب روز نخست در بخش زنان، پیروزی مارتا کستیوک ۱۵ ساله و اهل اوکراین که از جدول مقدماتی به جدول اصلی مسابقات صعود کرده است، برابر شوایی پنگ، بخت ۲۵ قهرمانی بود. کستیوک که شماره ۵۲۲ جهان است به راحتی و با نتایج ۲-۶ و ۲-۶ حریف چینی خود را پشت سر گذاشت و به دور دوم رقابت‌ها صعود کرد.

داریا گاوریلووا، یولیا گورگس، ماگدالنا ریباریکووا، آناستازیا پاولیوچنکووا، داریا کاساتکینا، آنت کنتاویت و کیکی برتنز نیز از دیگر برندگان روز اول بودند.

برنامه روز دوم مسابقات تنیس آزاد آمریکا – سه‌شنبه ۲۶ دی ماه

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید