قهرمانی فرانسه در مسابقات دیویس کاپ ۲۰۱۷

0

تنیسفا: تیم فرانسه پس از ۱۶ سال قهرمان مسابقات دیویس کاپ شد.

در دیدار فینال رقابت‌های تنیس جام دیویس ۲۰۱۷ که به مدت سه روز (۳ الی ۵ آذر ماه) در ورزشگاه پیر مائوروی شهر لیل برگزار شد، تیم فرانسه موفق شد با حساب ۳ بر ۲ از سد تیم بلژیک بگذرد و به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یابد.

در این دیدار تیم فرانسه با ترکیب لوکاس پویی، جو-ویلفرید سونگا، پیر-اوگ اربر و نیکولاس ماهوت حضور داشت و داوید گوفن، استیو دارسیس، روبن بملمانس و یوریس د لور نیز ترکیب تیم بلژیک را تشکیل می‌دادند. یانیک نوآ و یوهان ون‌هرک به ترتیب کاپیتان تیم‌های فرانسه و بلژیک در این مسابقات بودند.

آنچه در فینال دیویس کاپ ۲۰۱۷ گذشت…

روز اول

در نخستین دیدار از مسابقات فینال دیویس کاپ، داوید گوفن بلژیکی که هفته‌ی گذشته به مقام نایب‌قهرمانی مسابقات فینال تور جهانی مردان رسیده بود، مقابل لوکاس پویی فرانسوی قرار گرفت و با ارائه یک بازی برتر در سه ست متوالی به پیروزی رسید تا بلژیک ۱-۰ از تیم میزبان پیش بیفتد.

در دیدار دوم، جو-ویلفرید سونگا، شماره ۱۵ جهان مقابل استیو دارسیس ۳۳ ساله قرار گرفت؛ سونگا در این بازی توانست با ارائه یک بازی کم نقص که ۱ ساعت و ۴۶ دقیقه به طول انجامید، شماره ۷۶ جهان را در ۳ ست مغلوب خود کند و نتیجه را در پایان روز نخست به تساوی ۱-۱ بکشاند.

روز دوم

دومین روز از فینال ۱۰۶ـمین دوره از رقابت‌های جام دیویس با انجام دیدار دونفره پیگیری شد؛ در این مسابقه، پیر-اوگ اربر و ریشار گسکه برای فرانسه و روبن بملمانس و یوریس دلور برای بلژیک به میدان رفتند. گسکه/اربر در ست نخست موفق شدند با نتیجه قاطع ۱-۶ به پیروزی برسند. در ست دوم این بلژیک بود که توانست با نتیجه ۳-۶ بر فرانسه غلبه کند. ست سوم تا تایبریک نزدیک دنبال شد اما در تایبریک، فرانسه موفق شد ۲-۷ به برتری برسد. در ست چهارم نیز بار دیگر این فرانسه بود که توانست با نتیجه ۴-۶ بلژیک را شکست دهد و فرانسه را در سومین مسابقه، ۱-۲ جلو بیندازد.

روز سوم

مسابقه‌ی سوم بین داوید گوفن و جو-ویلفرید سونگا انجام گرفت؛ سونگا در دیدارهای رودررو، ۲-۴ از شماره ۷ جهان جلو بود اما آمادگی‌ این روزهای گوفن مانع از آن شد تا فرانسه در مسابقه‌ی چهارم، قهرمانی را جشن بگیرد. گوفن در سه ست پیاپی سونگا را شکست داد و سرنوشت قهرمان دیویس کاپ ۲۰۱۷ به دیدار پنجم و آخر کشیده شد.

دیدار پایانی بین لوکاس پویی و استیو دارسیس برگزار شد؛ در این مسابقه، پویی با عملکرد درخشان خود موفق شد دارسیس را در سه ست درهم بکوبد تیم ملی فرانسه را برای دهمین بار به مقام قهرمانی مسابقات دیویس کاپ برساند. قهرمانی قبلی فرانسه، ۱۶ سال پیش (سال ۲۰۰۱) به دست آمده بود. فرانسه با این قهرمانی، در رده‌بندی تیم‌هایی که بیشترین قهرمانی را در مسابقات جام دیویس به دست آورده‌اند، همراه با بریتانیا در جایگاه سوم ایستاد.

تیم فرانسه پیش از این در سال‌های ۱۹۲۷، ۱۹۲۸، ۱۹۲۹، ۱۹۳۰، ۱۹۳۱، ۱۹۳۲، ۱۹۹۱، ۱۹۹۶ و ۲۰۰۱ قهرمان مسابقات جام دیویس شده بود.

فینال رقابت‌های دیویس کاپ ۲۰۱۷

بلژیک ۲ – فرانسه ۳
دیدارنتیجهبرندهبازنده
اول ۶-۱ | ۶-۳ | ۷-۵ داوید گوفنلوکاس پویی
دوم۶-۱ | ۶-۲ | ۶-۳ جو-ویلفرید سونگااستیو دارسیس
سوم۶-۴ | ۷-۶ | ۳-۶ | ۶-۱ اربر/گسکه بملمانس/د لور
چهارم ۶-۲ | ۶-۳ | ۷-۶داوید گوفنجو-ویلفرید سونگا
پنجم۶-۰ | ۶-۱ | ۶-۳لوکاس پوییاستیو دارسیس
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید