پایان کار مرد شماره یک جهان در فصل ۲۰۱۷؛ نادال پس از شکست مقابل گوفن از ادامه رقابت‌های تنیس لندن انصراف داد

3

تنیسفا: رافائل نادال پس از شکست مقابل داوید گوفن بلژیکی در اولین مسابقه خود در دور گروهی رقابت‌های فینال تور جهانی، از ادامه‌ی بازی‌ها کناره‌گیری کرد و به کار خود در فصل ۲۰۱۷ پایان داد.

در دومین روز از مرحله گروهی مسابقات فینال تور جهانی «نیتو»، رافائل نادال و داوید گوفن در مسابقه‌ی بخش شب از گروه پیت سمپراس به مصاف یک‌دیگر رفتند و در پایان گوفن بلژیکی موفق شد در دیداری نزدیک ماتادور اسپانیایی را در سه ست (۴-۶ ۷-۶ ۶-۷) از پیش رو بردارد و نخستین برد خود در این گروه را کسب کند.

گوفن در حالی بزرگترین پیروزی دوران ورزشی‌اش را به دست آورد که حریف نامدار او در این مسابقه به وضوح از ناحیه زانو احساس ناراحتی می‌کرد.

نادال که پس از انصراف از مسترز پاریس، حضورش در لندن در هاله‌ای از ابهام قرار داشت، پس از این شکست در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و انصراف خودش از ادامه رقابت‌ها را اعلام کرد.

شماره یک تنیس جهان گفت: «فصل ۲۰۱۷ در همین‌جا برای من پایان یافت. من تعهدی به این تورنمنت، شهر لندن و خودم داشتم. سخت تلاش کردم و هر کاری که برای آمادگی در این مسابقات لازم بود را انجام دادم. از ناحیه زانو درد دارم. قدرت لازم برای ادامه‌ی کار را ندارم. سخت تلاش کردم و این‌که نتیجه بازی هم نزدیک از آب درآمد یک معجزه بود.»

دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم که در دوران ورزشی خود به تناوب با مصدومیت‌های بسیاری دست‌و‌پنجه نرم کرده و مجبور به انصراف از مسابقات مهمی چون المپیک لندن، گرند اسلم‌ها و مسابقات فینال تور جهانی شده، در ادامه افزود: «این چالش (مصدومیت‌های زیاد) همواره با من همراه بوده است. اما به آن عادت کرده‌ام و می‌دانم که چه کار باید انجام دهم و برایش آماده هستم.»

گرچه اسطوره‌ اسپانیایی تنیس جهان، فصل ۲۰۱۷ را به نحوی که مطلوبش بود به پایان نرساند، اما او یکی از بهترین فصل‌های دوران ورزشی خود را در ۳۱ سالگی تجربه کرد؛ قهرمانی در دو گرند اسلم آزاد آمریکا و آزاد فرانسه، مسترز مادرید و مونته‌کارلو و مسابقات ۵۰۰ امتیازی بارسلون و پکن، حاصل کار او در این فصل بوده‌ است. وی هم‌چنین برای چهارمین بار، فصل را با رتبه‌ی نخست در جدول رده‌بندی به پایان رسانید و به مسن‌ترین بازیکنی تبدیل شد که به این مهم دست پیدا می‌کند.

گفتنی است با انصراف نادال از ادامه رقابت‌ها، پابلو کارنیو بوستا هم‌وطن وی که به عنوان بازیکن ذخیره در محل مسابقات حضور داشت جایگزین وی شد.

خلاصه دیدار رافائل نادال و داوید گوفن در دور گروهی مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

  1. اول اینکه این سبک بازی که نادال در دوران ورزشیش انجام داده و میده مطمئنا به مصدومیت هم منجر میشه. دوم اینکه در این بازی گوفین خیلی مطمئن و خوب بازی کرد و با شایستگی برد، نادال هم اگه واقعا مصدوم بود در تور لندن شرکت نمیکرد، بعد از این بازی سخت و باختش به گوفین مطمئن شد که نمیتونه به فینال راه پیدا کنه و ترجیح داد به بهانه ی مصدومیت کنار بره، چون نادال در این فصل برای جمع آوری امتیازات و‌کسب رده ی نخست رنگینگ مردان، با این سن نسبتا زیادی که داره تورنمنتهای خیلی زیادی بازی کرد و بدنش تحلیل رفته، اما فدرر خیلی باهوش عمل کرد و متناسب با سنش فقط در تورنمنتهایی خاص خودش شرکت کرد و برخلاف نادال آمادگی جسمانی خودش رو از شروع فصل (گرند اسلم استرالیا) تا آخر فصل متناسب و خوب نگه داشت. اینجاست که متوجه میشیم چرا به فدرر میگن استاد. تنیس علاوه بر همه ی فاکتورهای لازم، هوش بالا هم میخواد چه در زمین و‌ چه در به خصوص خارج زمین، چیزی که نادال و باقی تنیسورهای بزرگ و مطرح در قیاس با راجر فدرر ازش نصیب کمتری بردن.

    • اینطور که مشخصه شما بازی رو نگاه نکردید. اینکه نادال تو زانوش درد زیادی رو تحمل میکنه تو تمام حرکات کاملا واضح بود بخصوص صحنه آهسته هایی که از چهرش نشون میدادن. ولی بخاطر روحیه جنگندگی که داره زیاد به روش نمیاورد و مسابقه رو تا آخر ادامه داد.

  2. رافا واقعا مصدوم بود و خیلی خوب تونست بازی کنه با اینکه مصدوم بود و ممکن با این بازی آسیب جدی تری هم ببینه اون واقعا بازیکن توانایی

نظر بدهید