تنیس فا

قهرمانی هیون چونگ کره‌ای در اولین دوره از مسابقات میلان

0

تنیسفا: هیون چونگ تنیس‌باز ۲۱ ساله کره‌ای موفق شد با غلبه بر آندری روبلف روس به عنوان قهرمانی اولین دوره رقابت‌های تنیس میلان دست یابد.

دیدار فینال نخستین دوره از رقابت‌های نهایی نسل آینده تنیس «Next Gen ATP Finals» در میلان برگزار شد و هیون چونگ از کره جنوبی توانست با نتیجه ۱-۳ (۲-۴ ۲-۴ ۳-۴ ۴-۳)، آندری روبلف روس را شکست دهد و جام قهرمانی مسابقات را بالای سر ببرد.

چونگ که در دور گروهی نیز توانسته بود روبلف را از پیش رو بردارد، با کسب پنج پیروزی و بدون شکست عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص داد.

تنیس‌باز اهل سووُن پس از هیونگ-تایک لی در سال ۲۰۰۳، نخستین بازیکن اهل کره جنوبی است که در یکی از تورنمنت‌های تور حرفه‌ای مردان موسوم به «ATP» به قهرمانی دست پیدا می‌کند.

این بازیکن ۲۱ ساله که به او لقب «پروفسور» را داده‌اند، پس از بازی احساس خود را این‌گونه بیان کرد: «واقعا خوشحالم. نمی‌دانم چگونه در این تورنمنت قهرمان شدم. بازی امشب بسیار دشوار بود. او (روبلف) از دیدار قبلی خیلی بهتر بازی می‌کرد.»

دیدار رده‌بندی این مسابقات که قرار بود بین دنیل مدودف و برنا چوریچ برگزار شود نیز به دلیل مصدومیت چوریچ انجام نشد.

ه این ترتیب اولین دوره از مسابقات میلان که با قوانینی متفاوت از سایر مسابقات تنیس برگزار شد، به پایان رسید و هیون چونگ موفق شد ۳۹۰,۰۰۰ دلار جایزه نقدی مسابقات را با خود به خانه ببرد. آندری روبلف نیز با نایب‌قهرمانی خود، ۲۳۵,۰۰۰ دلار را کسب نمود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید