تنیس فا

برندگان جوایز «اتحادیه تنیس مردان» در فصل ۲۰۱۷ معرفی شدند؛ فدرر در سه بخش صاحب جایزه شد.

1

تنیسفا: طبق روال سال‌های گذشته، اتحادیه تنیس مردان (ATP) با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال میلادی بهترین‌های فصل ۲۰۱۷ را در بخش‌های مختلف معرفی کرد. راجر فدرر، اسطوره سوییسی تنیس جهان در سه بخش «بهترین بازگشت سال»، «بازیکن محبوب هواداران» و «اخلاق» صاحب جایزه شد.

عملکرد درخشان راجر فدرر در فصل ۲۰۱۷ سبب شد تا او برای اولین بار جایزه «بهترین بازگشت سال» را دریافت کند. تنیس‌باز سوییسی فصل ۲۰۱۷ را در پی مصدومیت زانو و از دست دادن نیمه دوم فصل ۲۰۱۶ با رتبه هفدهم آغاز کرد و در حالی که کمتر کسی انتظار داشت او در ۳۶ سالگی بتواند دوباره به روزهای اوج برگردد موفق شد در هفت تورنمنت از جمله دو گرند اسلم آزاد استرالیا و ویمبلدون به عنوان قهرمانی دست یابد. رافائل نادال رقیب دیرینه‌ فدرر که او نیز فصل درخشانی را پشت سر گذشته در این بخش نامزد کسب جایزه بود.

فدرر هم‌چنین جایزه «اخلاق» را برای سیزدهمین بار (هفتمین سال متوالی) دریافت کرد. برنده‌ی این جایزه که به افتخار استفان ادبرگ تنیس‌باز اسطوره‌ای سوئدی نام‌گذاری شده، با رای سایر بازیکنان انتخاب می‌شود. فدرر از سال ۲۰۰۴ به این سو تنها یک بار در سال ۲۰۱۰ که نادال عنوان مرد اخلاق را به خود اختصاص داد، موفق به دریافت این جایزه نشده است.

جایزه «بازیکن محبوب هواداران» نیز برای پانزدهمین سال متوالی به فدرر رسید. برنده این جایزه با رای مستقیم هواداران انتخاب می‌شود. در بخش دونفره هم براداران برایان برای سیزدهمین سال متوالی جایزه بازیکن مجبوب هواداران را بدست آوردند.

جایزه «بهترین مربی سال» به نویل گاد‌وین، مربی کوین اندرسون تعلق گرفت. این جایزه به مربی‌ای که بازیکنش بیشترین پیشرفت را در طول فصل داشته باشد اهدا می‌گردد. کوین اندرسون تنیس‌باز اهل آفریقای جنوبی امسال موفق شد تحت هدایت گادوین ۴۲ ساله برای اولین بار در دوران ورزشی‌اش به فینال یک گرند اسلم (آزاد آمریکا) صعود کند و به جمع ده نفر برتر رده‌بندی راه یابد. انتخاب برنده جایزه بهترین مربی سال با رای‌‌گیری از مربیان انجام می‌شود.

دنیس شاپووالوف، ستاره ۱۸ ساله تنیس جهان نیز از سوی سایر بازیکنان به عنوان برنده جایزه «بیشترین پیشرفت سال» انتخاب شد. بازیکن کانادایی در این بخش با ساشا زورف، کارنیو بوستا و آندری روبلف رقابت می‌کرد. شاپووالوف فصل را در رتبه ۲۵۰ آغاز کرد و در تاریخ ۲۳ اکتبر به جمع ۵۰ نفر برتر تنیس مردان جهان راه یافت. شاپووالوف که در آخرین رده‌بندی جهانی، جوان‌ترین بازیکن حاضر در بین ۱۰۰ نفر برتر نام گرفت، جایزه «ستاره فردا» را نیز از آن خود کرد.

جایزه فعالیت‌های انسان‌دوستانه امسال به خاطر تلاش‌های هوریا تکائو در جهت حمایت از حقوق و آموزش کودکان در رومانی به این تنیس‌باز رومانیایی اهدا شد. این جایزه به یاد آرتور اش، بازیکن افسانه‌ای آمریکایی نام‌گذاری شده است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر بدهید