جک ساک با شکست فیلیپ کراینوویچ قهرمان مسترز پاریس شد

0

تنیسفا: جک ساک با غلبه بر فیلیپ کراینوویچ به عنوان قهرمانی رقابت‌های تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی پاریس دست یافت و جواز حضور در مسابقات لندن را کسب کرد.

رقابت‌های مسترز پاریس در حالی عصر امروز به پایان رسید که هر دو بازیکن حاضر در دیدار نهایی این رقابت‌ها برای اولین بار حضور در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کردند. در این مسابقه، جک ساک آمریکایی مقابل فیلیپ کرایینوویچ از صربستان که از جدول مقدماتی بالا آمده بود قرار گرفت و به رغم واگذار کردن ست نخست موفق شد با پیروزی در ست‌های دوم و سوم، نخستین عنوان مسترز دوران حرفه‌ای خود را به دست بیاورد. وی در این مسابقه با نتایج (۱-۶ ۴-۶ ۷-۵) به برتری رسید.

 ساک با فتح مسترز پاریس، هم‌چنین برای نخستین بار به جمع ۱۰ نفر برتر تنیس جهان راه یافت و توانست آخرین سهمیه مسابقات فینال تور جهانی مردان در لندن را از آن خود کند. نکته جالب توجه آن‌که ساک پیش از آغاز مسابقات در جایگاه ۲۳م جدول ‌رده‌بندی جهانی قرار داشت.

این بازیکن ۲۵ ساله که مهم‌ترین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود را به دست آورد، در راه رسیدن به دیدار پایانی، کایل ادموند، لوکا پویی، فرناندو ورداسکو و ژولین بنتو را از پیش رو برداشته بود.

ساک پس از آندره آغاسی در سال ۱۹۹۹، اولین قهرمان آمریکایی مسترز پاریس به حساب می‌آید. وی پس از ماردی فیش که در سال ۲۰۱۱ به رقابت‌های فینال تور جهانی راه یافت، اولین آمریکایی است که جواز حضور در این رقابت‌ها را کسب می‌کند.

 این تنیس‌باز اهل نبراسکا هم‌چنین پس از اندی رادیک که در سال ۲۰۱۰ قهرمان مسترز مایمی شد، نخستین بازیکن غیر اروپایی است که در رقابت‌های مسترز به قهرمانی می‌رسد.

اضافه می‌شود در رده دونفره تورنمنت مسترز پاریس نیز تیم لوکاش کوبت و مارسلو ملو با عبور از سد ایوان دودیگ و مارسل گرانویرز (۶-۱۰ ۶-۳ ۶-۷)، ششمین عنوان قهرمانی خود در سال ۲۰۱۷ را جشن گرفتند.

بدین ترتیب پرونده آخرین تورنمنت ۱۰۰۰ امتیازی فصل ۲۰۱۷ بسته شد و در پایان، رافائل نادال، راجر فدرر، الکساندر زورف، دومینیک تیم، مارین چیلیچ، گریگور دیمیتروف، داوید گوفن و جک ساک به مسابقات نهایی تور جهانی تنیس مردان در لندن راه پیدا کردند.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید