راجر فدرر همچنان پرفروش‌ترین نام ورزشی در جهان

0

تنیسفا: راجر فدرر بار دیگر در صدر فهرست «۴۰ نام برتر ورزش جهان» قرار گرفت.

راجر فدرر، تنیس‌باز بلندآوازه‌ی سوییسی برای دومین سال متوالی در فهرست «۴۰ نام برتر ورزش جهان» بالاتر از لبران جمیز در جایگاه نخست ایستاد. ارزش نام فدرر در سال ۲۰۱۷ با ۳٫۳ درصد افزایش به ۳۷٫۲ میلیون دلار رسیده است. لبران جیمز، بسکتبالیست بنام آمریکایی با ۳۳٫۴ میلیون در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

 مجله فوربز در فهرست ۴۰ نام برتر ورزش جهان (Forbes Fab 40)، برندهای ورزشی را در چهار شاخه تجاری، ورزشکاران، تیم‌ها و رویدادها رتبه‌بندی می‌کند. در بخش «ورزشکاران» این فهرست، میزان اختلاف درآمدی که بازیکنان از قراردادهای تجاری و حامیان مالی خود به دست می‌آورند با میانگین درآمد ۱۰ بازیکن برتر همان رشته، مبنای رتبه‌بندی قرار می‌گیرد. جوایز نقدی ورزشکاران در این فهرست محاسبه نمی‌شود.

گفتنی است فدرر در رده‌بندی پردرآمدترین ورزشکاران جهان که در ماه ژوئن منتشر شد نیز با ۶۴ میلیون دلار درآمد (۵۸ میلیون دلار از قراردادهای تجاری و ۶ میلیون دلار از جوایز نقدی مسابقات تنیس) رتبه‌ی چهارم را از آن خود کرد. نواک جوکوویچ، کی نیشیکوری، رافائل نادال و اندی ماری، دیگر تنیس‌بازهای حاضر در این لیست به ترتیب در رده‌های ۱۶ـم، ۲۶ـم، ۳۳ـم و ۴۰ـم قرار گرفتند.

پرافتخارترین تنیس‌باز جهان امسال هم‌چنین در فهرست پردرآمدترین چهره‌های سرشناس مجله فوربز، رتبه‌ی ۲۳ـم را کسب کرد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید