رافائل نادال قهرمان مسابقات آزاد چین ۲۰۱۷ شد.

0

تنیسفا: رافائل نادال با غلبه بر نیک کیریوس به مقام قهرمانی مسابقات ۵۰۰ امتیازی پکن رسید.

رافائل نادال، تنیس‌باز اسپانیایی موفق شد در دیدار نهایی مسابقات ۵۰۰ امتیازی پکن با شکست نیک کیریوس استرالیایی در دو ست متوالی و با نتایج ۱-۶ و ۲-۶، جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر ببرد. وی در حالی در این مسابقات به مقام قهرمانی دست یافت که در دور نخست مقابل لوکاس پویی فرانسوی چندین بار تا مرز شکست پیش رفت. این دومین عنوان قهرمانی ماتادور در مسابقات آزاد چین بود. نخستین قهرمانی او در این مسابقات به ۱۲ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۵ بازمی‌گردد.

دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم همچنین با این پیروزی، ۷۵ـمین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود را به دست آورد.

ششمین جام قهرمانی نادال ۳۱ ساله در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا وی در آخرین رده‌بندی جهانی که روز دوشنبه منتشر خواهد شد، با ۲۳۶۰ امتیاز اختلاف نسبت به راجر فدرر سوییسی همچنان شماره ۱ تنیس جهان باقی بماند و شانس خود را برای تمام کردن فصل با رتبه‌ی ۱ بیش از پیش افزایش دهد.

در بخش زنان تورنمنت آزاد چین نیز کارولین گارسیا، تنیس‌باز فرانسوی با پیروزی مقابل سیمونا هالپ رومانیایی (۶-۷ ۴-۶)، شماره ۱ جدید تنیس زنان، عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

در دیدار فینال مسابقات توکیو نیز داوید گوفن بلژیکی موفق شد با شکست آدرین مانارینوی فرانسوی در ۲ ست پیاپی (۵-۷ ۳-۶)، اولین عنوان ۵۰۰ امتیازی خود را به دست آورد. وی هفته‌ی گذشته نیز در رقابت‌های ۲۵۰ امتیازی شنژن با شکست الکساندر دولگوپولوف قهرمان مسابقات شد.

خلاصه دیدار رافائل نادال و نیک کیریوس – فینال تنیس ۵۰۰ امتیازی پکن

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید