تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ نادال با عبور از سد دل‌پوترو حریف اندرسون در فینال شد

0

تنیسفا: با برگزاری دور نیمه‌نهایی رقابت‌های گرند اسلم آزاد آمریکا، چهره‌ی بازیکنان راه‌یافته به فینال مسابقات مشخص شد؛ رافائل نادال و کوین اندرسون به ترتیب با شکست خوان مارتین دل‌پوترو و پابلو کارنیو بوستا راهی دیدار پایانی چهارمین گرند اسلم سال ۲۰۱۷ شدند.

قطار بازی‌های یو اس اوپن ۲۰۱۷ در حالی به ایستگاه آخر خود نزدیک می‌شود که بامداد امروز رافائل نادال و خوان مارتین دل‌پوترو در دیدار حساس مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها مقابل هم به میدان رفتند. در این بازی که به نوعی حکم دیدار فینال این رقابت‌ها را داشت، رافائل نادال به رغم اینکه ست نخست را با نتیجه نزدیک ۴-۶ به حریف آرژانتینی خود واگذار کرد، در ۳ ست بعدی درخشید و با نتایج ۲-۶ ۳-۶ ۰-۶ به پیروزی رسید تا برای چهارمین بار به دیدار نهایی گرند اسلم آمریکا صعود کند. ماتادور اسپانیایی در این مسابقه که دو ساعت و ۳۱ دقیقه به طول انجامید، ۴۵ ضربه «تمام‌کننده» به ثمر رساند.

تنیس‌باز ۳۱ ساله اهل مایورکا که با شکست دل‌پوترو، ۱۵مین پیروزی متوالی خود را در مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های گرند اسلم به دست آورد، پس از بازی از عملکردش اظهار رضایت کرد و گفت: «خیلی خوب بازی کردم. روز مهمی برایم بود. یک پیروزی ارزش‌مند مقابل یک حریف بزرگ. تقریبا در کل فصل جاری خوب بازی کردم. در ابتدای تورنمنت عملکرد متزلزلی داشتم ولی هر روز بهتر و بهتر شدم.»

نادال در شرایطی به سومین فینال گرند اسلم خود در این فصل راه یافت که از آخرین قهرمانی او بر روی زمین‌های «هارد» بیش از سه سال (دوحه ۲۰۱۴) می‌گذرد. وی روز یک‌شنبه در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا برای کسب سومین عنوان قهرمانی خود در نیویورک تلاش خواهد کرد. او قهرمانی سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ این مسابقات را در کارنامه دارد.

نادال هم‌چنین به دنبال این است تا با قهرمانی در اوپن آمریکا، تعداد گرند اسلم‌های خود را به عدد ۱۶ برساند و اختلافش با فدرر (۱۹ عنوان) را به ۳ عنوان کاهش دهد.

گزیده دیدار رافائل نادال و خوان مارتین دل‌پوترو – نیمه‌نهایی اوپن آمریکا ۲۰۱۷

اما در اولین دیدار مرحله نیمه‌نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا، کوین اندرسون و پابلو کارنیو بوستا که هر دو برای اولین‌بار حضور در نیمه‌نهایی یک گرند اسلم را تجربه می‌کردند، به مصاف یک‌دیگر رفتند و در نهایت، اندرسون با وجود واگذار کردن ست نخست موفق شد ۳ ست بعدی را به سود خود به پایان ببرد و برای نخستین بار به فینال یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد. (نتیجه: ۴-۶ ۳-۶ ۵-۷ ۶-۴)

بخت شماره ۲۸ قهرمانی که در سن ۳۱ سالگی مهم‌ترین دستاورد دوران ورزشی خود را به دست آورده، پس از پیروزی در این دیدار به روی سکوها رفت و اعضای تیم‌اش را در آغوش کشید. او در همین درباره گفت: «واقعا زبانم بند آمده. نمی‌دانم در آغوش گرفتن اعضای تیم‌ام بعد از پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی درست باشد یا نه، اما به نظرم کار درستی کردم!»

این بازیکن اهل آفریقای جنوبی ادامه داد: «گرند اسلم‌ها مسابقات دشواری هستند. ما مفتخریم که با بهترین بازیکنان این ورزش بازی می‌کنیم. خوب است که بعضی از آن‌ها این اجازه را به ما می‌دهند که به مراحل بالا صعود کنیم و به همین دلیل است که سخت تلاش می‌کنیم. بازی فوق‌العاده سختی برایم بود. برای هردویمان؛ نخستین بار بود که در یکی از میادین مهم تنیس به میدان می‌رفتیم. باید سخت تلاش می‌کردم. اکنون بسیار خوشحالم.»

گفتنی است اندرسون در ابتدای سال جاری به دلیل مصدومیت از ناحیه ران و انجام عمل جراحی، تا رتبه‌ی ۸۰ تنیس مردان سقوط کرد.

به این ترتیب، دیدار پایانی رقابت‌های اوپن آمریکا در بخش مردان، بامداد روز دوشنبه (به وقت ایران) بین رافائل نادال و کوین اندرسون برگزار خواهد شد. در مصاف‌های رودررو، نادال ۰-۴ از رقیب بلندقامت خود پیش است.

بامداد امروز دیدار پایانی بخش دونفره مردان برگزار شد و ژان‌ژولین رویر و هوریا تکائو با پیروزی مقابل مارک لوپز و فلیسیانو لوپز در دوست پیاپی (۳-۶ ۴-۶)، عنوان قهرمانی مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۱۷ را در این بخش از آن خود کردند.

برنامه روز سیزدهم گرند اسلم آمریکا ۲۰۱۷

 

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید