تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ بازگشت شکوهمندانه دل‌پوترو / صعود مقتدرانه فدرر و نادال به مرحله یک‌چهارم پایانی

0

تنیسفا: در ادامه‌ی دور چهارم از رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷، روز گذشته و بامداد امروز رافائل نادال، راجر فدرر، آندری روبلف و خوان مارتین دل‌پوترو با غلبه بر رقبایشان راهی دور یک‌چهارم پایانی مسابقات شدند.

در جذاب‌ترین دیدار روز هشتم مسابقات گرند اسلم یو اس اوپن، بامداد امروز خوان مارتین دل‌پوترو در ورزشگاه گرند استند به مصاف دومینیک تیم، بخت ششم قهرمانی رفت و در نهایت موفق شد در یک ماراتن ۵ سته، تنیس‌باز اتریشی را شکست دهد و بار دیگر به مرحله ۱/۴ پایانی مسابقات برسد. در این مسابقه‌ی نفس‌گیر که ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه به طول انجامید، دل‌پوتروی آرژانتینی که چند روزی است از سرما خوردگی رنج می‌برد، دو ست نخست را با نتایج ۶-۲ و ۶-۱ به تیم واگذار کرد. در ست سوم اما شرایط به نفع قهرمان سابق یو اس اوپن تغییر کرد و وی توانست با نتیجه ۱-۶ پیروز شود.

  • در ست چهارم، برج تاندیل در میان تعجب همگان، هنگامی‌که ۲-۵ در گیم‌شماری عقب افتاد و ۲ مرتبه نیز تا آستانه‌ی شکست پیش رفت، به بازی بازگشت و در تایبریک این ست را به سود خود خاتمه داد. در ست سرنوشت‌ساز پایانی نیز این دل‌پوترو بود که توانست با «بریک» کردن سرویس تیم در دهمین گیم، پیروز این دیدار حساس شود.

قهرمان سال ۲۰۰۹ اوپن آمریکا پس از این مسابقه‌ی دیدنی اظهار داشت: «یکی از حماسی‌ترین بازی‌های دوران ورزشی خود را اینجا در یو اس اوپن، که تورنمنت مورد علاقه‌ام است، بازی کردم. پس از آخرین امتیاز مسابقه، خستگی را در خود احساس کردم اما خوشحالم که پیروز از زمین مسابقه بیرون آمدم. با یکی از بهترین بازیکنان حال حاضر رقابت کردم.»

دل‌پوترو همچنین از قصد خود برای انصراف در میانه‌ی این دیدار گفت: «در اواسط ست دوم به انصراف از مسابقه فکر می‌کردم، چون نمی‌توانستم درست نفس بکشم و خوب در زمین حرکت کنم. دومینیک به آسانی کنترل بازی را در دست داشت. اما پس از آن ست سوم شروع شد، گیم سرویسش را خیلی سریع از آن خود کردم و در مدت ۲۰ دقیقه در این ست پیروز شدم. بعد از آن داستان به کلی تغییر کرد. به تماشاگران نگاه کردم و همه‌ی انرژی را از آن‌ها گرفتم. این کاری بود که انجام دادم و به جنگیدن ادامه دادم. هیچ امتیازی را از ست سوم تا پنجم بیهوده رها نکردم. آماده بودم که در مسابقه پیروز شوم.»

گزیده دیدار دل‌پوترو  و تیم – یو اس اوپن ۲۰۱۷

دل‌پوترو در دور بعد به مصاف راجر فدرر سوییسی خواهد رفت؛ فدرر نیز بامداد امروز در استایوم آرتور اَش موفق شد فیلیپ کولشرایبر آلمانی را در ۳ ست (۵-۷ ۲-۶ ۴-۶) مغلوب خود کند.

پخش زنده مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷

دارنده ۱۹ عنوان گرند اسلم در مورد مصافش با دل‌پوترو گفت: «فکر می‌کنم هر دوی ما اکنون بازیکنان متفاوتی هستیم. هر دو با شیوه‌ای متفاوت از گذشته بازی می‌کنیم. ضربه‌ی بکهند او به دلیل عمل جراحی‌اش تغییر کرده و از ضربه اسلایس زیاد استفاده می‌کند. به همین دلیل بازی متفاوتی در پیش خواهیم داشت.»

گزیده دیدار فدرر  و کولشرایبر – یو اس اوپن ۲۰۱۷

رافائل نادال، بخت شماره ۱ قهرمانی یو اس اوپن ۲۰۱۷ نیز روز گذشته در دیدار خود مقابل الکساندر دولگوپولوف کم‌خطا ظاهر شد و در ۳ ست پیاپی (۱-۶ ۴-۶ ۲-۶) تنیس‌باز اوکراینی را شکست داد و به مرحله‌ی ۱/۴ پایانی مسابقات راه پیدا کرد. نادال با این پیروزی که در استادیوم آرتور اش به‌دست آمد، ۵۰ـمین برد خود در مسابقات یو اس اوپن را کسب نمود.

قهرمان دو دوره اوپن آمریکا پس از دیدار روز گذشته خود در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد: «به نظرم یک بازی خیلی خوب و کم‌اشتباه را ارائه دادم. نسبت به روزهای دیگر، آرامش بیشتری در زمین دارم. درست است که همان ابتدا توانستم گیم سرویس حریف را از آن خود کنم اما از ابتدا راحت کار را دنبال کردم.»

گزیده دیدار نادال  و دولگوپولوف – یو اس اوپن ۲۰۱۷

حریف نادال در دور ۱/۴ پایانی، آندری روبلف جوان است؛ تنیس‌باز ۱۹ ساله اهل روسیه روز گذشته موفق شد در ۳ ست متوالی (۳-۶ ۵-۷ ۶-۷)، داوید گوفن بلژیکی را مغلوب کند و برای نخستین بار در جمع ۸ نفر برتر یک تورنمنت گرند اسلم قرار بگیرد.

روبلف پس از پیروزی در مورد دیدار بعدی خود گفت: «به نظرم حرکت نادال در زمین فوق‌العاده است و توانایی‌های دفاعی خیلی خوبی دارد. من هم ضربات خوبی دارم و می‌توانم با با ریتم سریعی بازی کنم. این ویژگی اصلی بازی من است.»

به این ترتیب در دور یک‌چهارم پایانی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا، راجر فدرر با خوان مارتین دل‌پوترو، رافائل نادال با آندری روبلف، سم کوئری با کوین اندرسون و دیه‌گو شوارتزمن با پابلو کارنیو بوستا رقابت خواهند کرد.

اما در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا بر خلاف بازی‌های قبلی خود، طوفانی ظاهر شد و توانست جنیفر بریدی آمریکایی را در ۴۶ دقیقه و با نتایج ۰-۶ ۱-۶ شکست دهد.

در دیدار دیگر، کوکو ونده‌وی که در ۸ حضورش در آزاد آمریکا، هرگز از دور دوم بالاتر نیامده بود، با شکست لوسی سافارووا (۴-۶ ۶-۷)به دور ۱/۴ نهایی این مسابقات صعود کرد.

مدیسون کیز، دیگر تنیس‌باز آمریکایی حاضر در مسابقات نیز در آخرین دیدار روز هشتم، الینا اسویتولینا، بخت چهارم قهرمانی را در سه ست شکست داد (۴-۶ ۶-۱ ۶-۷) و راهی دور یک‌چهارم نهایی شد. کایا کانپی، بازیکن اهل استونی هم با پیروزی مقابل داریا کاساتکینا (۴-۶ ۴-۶)، به جمع ۸ نفر برتر اوپن آمریکا ۲۰۱۷ راه یافت.

برنامه روز نهم رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا
سه‌شنبه و بامداد چهارشنبه

برنامه روز نهم؛ استادیوم آرتور اش

برنامه روز نهم؛ استادیوم آرتور اش

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید