تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ ادامه درخشش شاپووالوف در روز حذف چیلیچ از مسابقات / راه‌یابی شاراپووا و موگوروسا به دور بعد

0

تنیسفا: روز پنجم مسابقات گرند اسلم یو اس اوپن با صعود دنیس شاپووالوف، میشا زورف، سم کوئری و کوین اندرسون همراه بود. در بخش زنان  نیز گاربینیه موگوروسا، ماریا شاراپووا، وینس ویلیامز و پترا کویتووا با شکست حریفان خود به دور چهارم رسیدند. اما در مهم‌ترین اتفاق روز گذشته، مارین چیلیچ، بخت پنجم قهرمانی مقابل دیگو شوارتزمن آرژاننتینی تن به شکست داد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

رویاهای دنیس شاپووالوف هم‌چنان ادامه دارند؛ تنیس‌باز کانادایی روز گذشته موفق شد در استادیوم آرتور اش مقابل کایل ادموند بریتانیایی به پیروزی برسد و در جمع ۱۶ نفر برتر یو اس اوپن ۲۰۱۷ قرار گیرد. این تنیس‌باز ۱۸ ساله پس از مارات سفین در رولند گروس سال ۱۹۹۸، به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که به دور چهارم یک تورنمنت گرند اسلم راه می‌یابد.

شاپووالوف در این دیدار ابتدا ست نخست را ۳-۶ به ادموند واگذار کرد. اما در ادامه و در ست‌های دوم و سوم توانست با نتیجه ۳-۶ به پیروزی برسد و ۲ بر یک پیش بیفتد. در دومین گیم از ست چهارم، ادموند دچار مصدومیت شد و نتوانست به بازی ادامه دهد و به این ترتیب شاپووالوف راهی دور چهارم شد.

بازیکن کانادایی که چند هفته پیش در مسابقات مسترز کانادا با شکست خوان مارتین دل‌پوترو و رافائل نادال به مرحله‌ی نیمه‌نهایی رسید، حالا فرصت خوبی دارد تا مسابقات آزاد آمریکا را به نقطه‌ی عطفی در دوران ورزشی‌اش تبدیل کند.

شاپووالوف پس صعود به دور چهارم مسابقات به خبرنگاران گفت: «ماه اوت زندگی من را به طور کامل تغییر داده است. از تیم همراهم که من را برای هر بازی آماده می‌کنند، تشکر می‌کنم. بعد از مسابقات یو اس اوپن باید مدتی وقت بگذارم تا اتفاقاتی که برایم رخ داده است را هضم کنم.»

وی هم‌چنین در خصوص اهدافش در سال جاری عنوان کرد: «هدفم این بود که در پایان سال جاری جزو ۱۵۰ نفر برتر تنیس جهان قرار بگیرم. اما اکنون قرار گرفتن در جمع ۵۰ نفر برتر جهان نیز شدنی به نظر می‌رسد.»

شاپووالوف در دور بعد به مصاف پابلو کارنو بوستای اسپانیایی خواهد رفت؛ بوستا نیز با غلبه بر نیکولاس ماهوت فرانسوی در ۳ ست پیاپی (۳-۶ ۴-۶ ۳-۶) به دور چهارم رقابت‌ها راه یافت.

اما شگفتی روز پنجم در دیدار مارین چیلیچ و دیه‌گو شوارتزمن رقم خورد؛ قهرمان سابق اوپن آمریکا در برابر شوارتزمن آرژانیتی در ۴ ست (۴-۶ ۵-۷ ۵-۷ ۶-۴) شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت. چیلیچ قصد داشت با درخشش در این دوره، به دومین فینال پیاپی خود (ویمبلدون و آزاد آمریکا) در مسابقات گرند اسلم برسد.

شوارتزمن که رتبه‌ی ۳۳ جهان را در اختیار خود دارد، در دور بعد با لوکا پویی فرانسوی روبرو خواهد شد. پویی نیز روز گذشته موفق شد میخاییل کوکوشکین را در ۴ ست (۴-۶ ۴-۶ ۳-۶ ۶-۲) مغلوب خود کند.

پخش زنده مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷

در دیدار دیگر، میشا زورف، برادر الکساندر زورف آلمانی موفق شد با پیروزی سه بر صفر (۶-۷ ۳-۶ ۴-۶) مقابل جان ایزنر آمریکایی برای نخستین بار در دوران ورزشی‌اش به دور چهارم آزاد آمریکا صعود کند. کوین اندرسون نیز توانست در ۳ ست از سد بورنا چوریچ جوان بگذرد به دور بعد راه یابد.

سم کوئری که با شکست ایزنر، تنها امید آمریکایی‌ها برای صعود به مراحل پایانی یو اس اوپن امسال محسوب می‌شود، روز گذشته توانست با پشت سر گذاشتن رادو آلبوت اهل رومانی به دور چهارم مسابقات برسد. پائولو لورنزی نیز در دیداری تمام ایتالیایی از سد توماس فابیانو گذشت و به مرحله‌ی چهارم رسید.

در بخش زنان، گاربینیه موگوروسا بار دیگر خوش درخشید و ماگدالنا ریباریکووا را در دو ست متوالی (۱-۶ ۱-۶) درهم کوبید و راهی دور بعد شد. پترا کویتووا هم در دو ست (۴-۶ ۰-۶)، کارولین گارسیای فرانسوی را شکست داد و وینس ویلیامز کهنه‌کار نیز با عبور از سد ماریا سکاری (۴-۶ ۳-۶) به دور بعد راه یافت.

ماریا شاراپووا در آخرین دیدار بخش شب که در استادیوم آرتور اش برگزار شد، در دو ست پیاپی بر سوفیا کنین آمریکایی غلبه کرد و به جمع ۱۶ نفر برتر زنان یو اس اوپن راه یافت.

آناستازیا سواستووا، اسلوآن استیونز، کارلا سوارز ناوارو و یولیا گورگس نیز به ترتیب با پیروزی در برابر دونا وکیچ، اشلی بارتی، اکاترینا ماکارووا و الکساندرا کرونیچ به دور چهارم مسابقات رسیدند.

 برای اطلاع از برنامه روزانه، کانال‌های پوشش‌دهنده، نتایج لحظه‌به‌لحظه، اخبار و ویدیوهای مسابقات آزاد آمریکا به کانال تلگرام تنیسفا ملحق شوید.

برنامه روز ششم مسابقات تنیس آزاد آمریکا
شنبه و بامداد یک‌شنبه

برنامه روز ششم آزاد آمریکا

برنامه روز ششم آزاد آمریکا

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید