تنیس فا

تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷؛ فدرر بار دیگر از مهلکه گریخت/ نادال به رغم شروع ضعیف، مقتدرانه پیروز شد.

0

تنیسفا: مسابقات تنیس آزاد آمریکا در روز چهارم با اتفاقات زیادی همراه بود؛ راجر فدرر بار دیگر برای راه‌یابی به دور بعد مجبور به انجام یک دیدار پنج سته شد، گریگور دیمیتروف و توماس بردیچ به ترتیب با شکست مقابل روبلف و دولگوپولوف از گردونه‌ رقابت‌ها کنار رفتند و اسوتلانا کوزنتسووا دیگر نتوانست از شکست بگریزد و مغلوب کورومی نارای ژاپنی شد.

در چهارمین روز از آخرین گرند اسلم سال ۲۰۱۷، راجر فدرر در ۱۷ـمین ملاقاتش با میخاییل یوژنی حسابی به زحمت افتاد؛ وی ابتدا در ست نخست مقتدرانه و با نتیجه ۱-۶ پیروز شد. اما در ادامه و در ست‌های دوم و سوم، این تنیس‌باز روس بود که بازی را در دست گرفت و با نتایج ۴-۶ و ۶-۷ به پیروزی رسید تا اسطوره‌ی سوییسی در آستانه حذف از مسابقات قرار بگیرد. در ست چهارم و در شرایطی که به نظر می‌رسید یوژنی از نظر بدنی کم آورده، فدرر توانست به بازی برگردد و با نتیجه ۴-۶ پیروز شد. در ست نهایی نیز اسطوره سوییسی کاملا بر اوضاع مسلط شد و سرویس حریف قدیمی خود دو را دو مرتبه بریک کرد و در نهایت ۳ بر ۲ (۲-۶ ۴-۶ ۶-۴ ۷-۶ ۱-۶) به برتری رسید تا در مصاف‌های رودررویش با یوژنی هم‌چنان بدون شکست (۰-۱۷) باقی بماند.

پخش زنده مسابقات تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷

عنوان‌دار پنج دوره آزاد آمریکا که در این دیدار چندان باثبات ظاهر نشد، در مصاحبه پس از بازی از عملکرد خود اظهار رضایت کرد: «از دور اول بهتر بودم. بنابرین خوشحالم. از ناحیه کمر مشکلی نداشتم که این خوب است. پیروزی در چنین مسابقه‌هایی شما را هیجان‌زده می‌کند و دیگر به نکات منفی توجه نمی‌کنید. درست است که این بار برای رسیدن به دور سوم یک گرند اسلم، احتمالا کمی بیش از معمول خسته‌ شدم اما مشکلی از این بابت وجود ندارد. هنوز باور دارم که می‌توانم سطح بازی‌ام را ارتقا یبخشم و با ثبات بیشتر کار را دنبال کنم چون آن‌قدر هم بد بازی نمی‌کنم. با اندکی خستگی، مشکلی یه‌وجود نخواهد آمد، چون تا به حال صدها بار این موضوع را تجربه کرده‌ام و از این بابت نگران نیستم.»

این برای نخستین بار در دوران ورزشی راجر فدرر است که دو دیدار اول او در یک تورنمنت گرند اسلم پنج‌سته می‌شود. تنیس‌باز اهل بازل در دور اول نیز مقابل فرانسیس تیافو ۳-۲ پیروز شد.

دارنده ۱۹ عنوان گرند اسلم در مرحله‌ی بعد باید با فلیسیانو لوپز دیدار بکند. لوپز نیز بامداد امروز در یک دیدار تمام اسپانیایی، فرناندو ورداسکو را با نتایج (۱-۶ ۶-۳ ۲-۶ ۳-۶) از پیش رو برداشت.

گزیده دیدار فدرر و یوژنی در دور دوم اوپن آمریکا ۲۰۱۷

در دیدار دیگر، رافائل نادال، شماره یک تنیس جهان به مصاف تارو دنیل ژاپنی رفت. ماتادور اسپانیایی گرچه ست نخست را با نتیجه ۴-۶ به حریفش واگذار کرد، اما در سه ست بعدی مقتدرانه عمل کرد و با پیروزی سه بر یک (۲-۶ ۲-۶ ۳-۶ ۶-۴) راهی دور سوم اوپن آمریکا شد. دارنده ۱۵ عنوان گرند اسلم که ۵۱ـمین برد خود در فصل جاری را کسب کرد، در دور بعد با لئوناردو مایر آرژانتینی دیدار خواهد کرد که به عنوان «بازنده خوش‌شانس» به جدول اصلی مسابقات راه یافت.

گزیده دیدار نادالو دنیل در دور دوم تنیس آزاد آمریکا

خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی نیز از دیگر برندگان روز چهارم بود؛ «برج تاندیل» با غلبه بر آدریان منندز-ماسیراس از اسپانیا در ۳ ست پیاپی به دور بعد صعود کرد.

در سایر دیدارهای مهم، دومینک تیم اتریشی، بخت ششم قهرمانی در چهار ست در برابر تیلور فریتس جوان به پیروزی رسید، گائل مونفیس برای رسیدن به مرحله‌ی بعد به سختی و در پنج ست دانلد یانگ را از پیش رو برداشت و داوید گوفن با همین نتیجه از سد گیدو پلیا عبور کرد. فیلیپ کولشرایبر، روبرتو باتسیتا آخوت، آدرین مانارینو، جان میلمن، لئوناردو مایر و دمیر جمهور نیز با غلبه بر حریفان‌شان به مرحله‌ی سوم مسابقات آزاد آمریکا راه یافتند.

اما در مهم‌ترین حادثه روز چهارم مسابقات در بخش مردان، گریگور دیمیتروف، بخت هفتم قهرمانی که حدود دو هفته پیش نخستین عنوان مسترز خود را در سینسیناتی کسب کرد، در عین ناباوری و در سه ست پیاپی (۳-۶ ۶-۷ ۵-۷) مقابل آندری روبلف ۲۰ ساله از روسیه شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

دیگر ناکام روز چهارم، توماس بردیچ بود؛ تنیس‌باز اهل چک که از حریفان احتمالی نادال در دور چهارم به شمار می‌رفت، ۰-۳ (۳-۶ ۶-۷ ۵-۷) مغلوب الکساندر دولگوپولوف اوکراینی شد و از رقابت‌ها حذف شد.

در بخش انفرادی زنان یو اس اوپن نیز کارولینا پلیشکووا، شماره یک کنونی برای صعود به مرحله‌ی بعد یک دیدار نزدیک را پشت سر گذاشت؛ وی ابتدا ست اول را به نیکول گیبس آمریکایی واگذار کرد اما در نهایت توانست در ۳ ست و با نتایج (۴-۶ ۳-۶ ۶-۲) به پیروزی برسد. الینا اسویتولینای اوکراینی نیز در دو ست و با نتایج مشابه ۴-۶ از سد یوگینیا رودینا عبور کرد و یلنا اوستاپنکو با همین نتیجه سورانا کرسته‌آ را شکست داد. مدیسون کیز و کوکو ونده‌وی، از کشور میزبان از دیگر بازیکنان پیروز روز چهارم بودند.

و در مهم‌ترین اتفاق بخش زنان، اسوتلانا کوزنتسووا، قهرمان سال ۲۰۰۴ این رقابت‌ها، نتوانست مانند دور قبل از شکست بگریزد و در سه ست (۳-۶ ۶-۳ ۳-۶) مغلوب کورومی نارای ژاپنی شد.

برنامه روز پنجم آزاد آمریکا ۲۰۱۷
جمعه و بامداد شنبه

برنامه روز پنجم آزاد آمریکا

برنامه روز پنجم آزاد آمریکا

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید