گاربینیه موگوروسا قهرمان مسابقات تنیس ویمبلدون شد

0

تنیسفا: گاربینیه موگوروسا با غلبه بر وینس ویلیامز به عنوان قهرمانی مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷ دست یافت.

در دیدار پایانی بخش زنان مسابقات تنیس ویمبلدون، گاربینه موگوروسا، نایب قهرمان سال ۲۰۱۵ در برابر وینس ویلیامز، قهرمان پنج دوره این رقابت‌ها قرار گرفت و در پایان موفق شد با پیروزی در دو ست پیاپی (۰-۶ ۵-۷) نخستین عنوان خود در این گرند اسلم را به دست بیاورد.

تنیس‌باز ۲۳ ساله اسپانیایی پس از آن‌که در ست اول این مسابقه دو بار ویلیامز را در کسب امتیاز نهایی ست ناکام گذاشت، در ۹ گیم متوالی به پیروزی رسید تا با اقتدار هرچه تمام‌تر حریف آمریکایی خود را شکست دهد و انتقام شکست فینال دو سال قبل در برابر خواهرش، سرینا را نیز بگیرد.

این دومین قهرمانی موگوروسا در رقابت‌های گرند اسلم به حساب می‌آید. او سال ۲۰۱۶ با شکست سرینا ویلیامز در فینال رولند گروس، اولین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد.

موگوروسا پس از مریی‌ کنونی‌اش کونچیتا مارتینر که در سال ۱۹۹۴ با شکست مارتینا ناوراتیلووا قهرمان ویمبلدون شد، دومین بازیکن زن اسپانیایی است که جام این مسابقات را بالای سر می‌برد. وی پس از قهرمانی گفت: «امروز سخت‌ترین مسابقه ممکن را در برابر وینس داشتم. او بازیکن فوق‌العاده‌ای است. من با تماشای بازی او بزرگ شدم.»

در سوی دیگر میدان، ویلیامز ۳۷ ساله امید داشت در غیاب خواهرش سرینا بتواند ششمین عنوان خود در ویمبلدون را به دست بیاورد که ناکام ماند. او در مراسم اهدای جوایز خطاب به خواهرش که به خاطر حاملگی از مسابقات دور است، گفت: «دلم برایت تنگ شده! همه تلاشم را کردم تا کارهایی که تو می‌کنی را انجام دهم، اما فرصت‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت.»

وینس ویلیامز ابتدای سال نیز به فینال رقابت‌های آزاد استرالیا رسید اما سرینا مانع رسیدن دست او به جام شد. آخرین قهرمانی وینس در رقابت‌های گرند اسلم در ویمبلدون سال ۲۰۰۸ به دست آمد.

بیشتر بخوانید: وینس ویلیامز در یک سانحه رانندگی مرگبار مقصر شناخته شد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید