تنیس فا

وینس ویلیامز و گاربینیه موگوروسا در فینال مسابقات ویمبلدون حریف یک‌دیگر شدند.

0

تنیسفا: گاربینیه موگوروسا و وینس ویلیامز به ترتیب با برتری مقابل ماگدالنا ریباریکووا و یوهانا کونتا به دیدار فینال مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷ راه یافتند.

در دهمین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون، گاربینیه موگوروسا، عنوان‌دار مسابقات رولند گروس ۲۰۱۶ موفق شد با نمایش فوق‌العاده‌ی خود، ماگدالنا ریباریکووا را با نتایج ۱-۶ و ۱-۶ درهم بکوبد و برای دومین بار به فینال این مسابقات راه پیدا کند. تنیس‌باز اسپانیایی درباره‌ی این دیدار که تنها ۶۴ دقیقه به طول انجامید گفت: «باورکردنی نیست که در یک فینال دیگر حضور دارم؛ آن‌هم در یک گرند اسلم. من دو سال پیش فینال ویمبلدون شکست خوردم، بنابراین قصد دارم که این‌بار شرایط را به سود خودم تغییر دهم. الان آرامش بیشتری دارم و احساساتم را نسبت به دفعه‌ی قبل بهتر می‌توانم کنترل کنم.»

در دیدار دیگر که بین وینس ویلیامز، دارنده ۷ عنوان گرند اسلم و یوهانا کونتا برگزار شد، ویلیامز ۳۷ ساله با درخشش خود بار دیگر به علاقه‌مندان تنیس ثابت کرد که سن تنها یک عدد است. وی با پیروزی مقابل کونتا در دو ست پیاپی (۲-۶ ۴-۶)، امیدهای بریتانیایی‌ها برای رسیدن به فینال گرند اسلم خانگی‌شان را به یاس تبدیل نمود. ویلیامز ۲۰ـمین حضورش در ویمبلدون را تجربه می‌کند و تا به حال ۵ مرتبه جام قهرمانی این رقابت‌ها را بالای سر برده است. وی پس از دیدار روز گذشته‌اش اظهار کرد: «دو هفته‌ی طولانی را پشت سر گذاشتیم. بدون شک بالا و پایین‌هایی وجود داشته است. سعی می‌کنم اعتماد به نفسم را حفظ کنم، مهم نیست که چه اتفاقی در زندگی رخ می‌دهد. عملکرد خیلی خوبم در ویمبلدون امسال و به طور کلی سال جاری به من اعتماد به نفس می‌دهد و همه آن لحظه‌ها به اینجا ختم شد. قطعا هیجان‌زده هستم. اما باید تمرکزم را برای برداشتن گام آخر حفظ کنم. فاصله‌ام تا قهرمانی هم‌چنان زیاد است.»

دیدار فینال ۱۳۱ـمین دوره از مسابقات ویمبلدون در بخش زنان روز شنبه‌ ۲۴ تیر بین وینس ویلیامز آمریکایی و گاربینیه موگوروسای اسپانیایی برگزار خواهد شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید