تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۱۷؛ روز هفتم؛ خداحافظی نادال و کربر با مسابقات و صعود آسان سایر مدعیان

0

تنیسفا: در شلوغ‌ترین روز مسابقات تنیس ویمبلدون که به «دوشنبه دیوانه» معروف است، رافائل نادال، قهرمان رولان گاروس با حذف زودهنگام خود از رقابت‌ها همه را شوکه کرد، انجلیک کربر با باخت مقابل موگوروسا، صدرنشینی تنیس زنان را از دست داد و راجر فدرر و اندی ماری به پیشروی خود در جدول بازی‌ها ادامه دادند.

در مهم‌ترین اتفاق روز هفتم رقابت‌ها، رافائل نادال، قهرمان سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰، در دیداری تماشایی و نفس‌گیر که در زمین شماره یک مسابقات انجام شد، با حساب ۳ بر ۲ (۱۳-۱۵ ۶-۴ ۶-۳ ۴-۶ ۳-۶) از ژیل مولر، بخت شانزدهم قهرمانی از لوکزامبورگ شکست خورد تا به روال سال‌های اخیر زودتر از سایر رقبایش SW19 را ترک کند. بنابراین طلسم ویمبلدون همچنان برای تنیس‌باز اسپانیایی ادامه دارد و او برای ششمین سال پیاپی نتوانست به دور یک‌چهارم پایانی این گرند اسلم راه یابد.

مولر ۳۴ ساله در مرحله بعد به مصاف مارین چیلیچ کروات خواهد رفت. چیلیچ با پیروزی قاطع مقابل روبرتو باتیستا آخوت اسپانیایی (۲-۶ ۲-۶ ۲-۶) به دور یک‌چهارم پایانی ویمبلدون صعود کرد.

بیشتر بخوانید: حذف دراماتیک نادال از ویمبلدون با شکست مقابل ژیل مولر

راجر فدرر قهرمان ۱۸ دوره مسابقات گرند اسلم برخلاف آنچه پیش‌بینی می‌شد، کار چندان دشواری در برابر گریگور دیمیتروف آماده در پیش نداشت و موفق شد این بازیکن بلغار را در سه ست متوالی (۴-۶ ۲-۶ ۴-۶) مغلوب کند و برای پانزدهمین بار راهی دور یک‌چهارم پایانی مسابقات ویمبلدون شود. استاد سوییسی که برای کسب هشتمین عنوان قهرمانی خود در ویمبلدون تلاش می‌کند، حالا رکورد بیشترین تعداد حضور در مرحله یک‌چهارم پایانی این مسابقات را به تنهایی (با عبور از رکورد مشترکش با جیمی کانرز) در اختیار دارد. او هم‌چنین برای ۵۰ـمین بار به دور یک‌چهارم پایانی یک گرند اسلم رسید و رکورد جادوانه‌اش در این زمینه را نیز دست‌نیافتنی‌تر کرد.

خلاصه دیدار راجر فدرر و گریگور دیمیتروف در دور چهارم مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷

فدرر در مرحله بعد، در تکرار دیدار نیمه‌نهایی سال گذشته، مقابل میلوش رائونیچ کانادایی قرار خواهد گرفت. رائونیچ که پارسال با شکست فدرر به دیدار فینال صعود کرد، روز گذشته ساشا زورف، ستاره جوان آلمانی را در پنج ست (-۶ ۷-۵ ۴-۶ ۷-۵ ۶-۱) شکست داد و به جمع هشت نفر برتر رسید.

اندی ماری، مرد شماره یک جهان هم موفق شد در دومین دیدار زمین مرکزی، بنوا پر فرانسوی را در سه ست (۴-۶ ۴-۶ ۶-۷) از پیش رو بردارد و برای دهمین بار پیاپی به مرحله یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها صعود کند. تنیس‌باز بریتانیایی در دور بعد به مصاف سم کوئری خواهد رفت؛ این بازیکن آمریکایی که سال گذشته با شکست نواک جوکوویچ در ویمبلدون شگفتی‌آفرین شد، روز گذشته در دیداری پنج سته (۳-۶ ۷-۶ ۳-۶ ۶-۷ ۷-۵) مقابل کوین اندرسون به برتری رسید تا برای دومین سال متوالی در جمع هشت نفر پایانی این گرند اسلم قرار گیرد.

توماس بردیچ، تنیس‌باز چک نیز روز گذشته برای رسیدن به مرحله یک‌چهارم پایانی، دیداری دشوار را برابر دومینیک تیم اتریشی انجام داد و در نهایت با نتایج (۳-۶ ۶-۳ ۳-۶ ۷-۶ ۳-۶) به برتری رسید. بردیچ در دور بعد به مصاف برنده دیدار جوکوویچ و مانارینو خواهند رفت. این دیدار که قرار بود روز گذشته انجام شود، به علت طولانی‌شدن بازی نادال و مولر، به روز سه‌شنبه موکول شد.

در بخش زنان مسابقات، حذف انجلیک کربر مقابل گاربینه موگوروسا مهم‌ترین اتفاق روز دوشنبه بود؛ بازیکن آلمانی که در این دیدار با نتایج ( ۴-۶ ۴-۶ ۶-۴) شکست خورد، در رده‌بندی جدید که هفته آینده منتشر می‌شود، جایگاه خود در صدر جدول را نیز از دست خواهد داد تا تنیس زنان پس از مسابقات ویمبلدون یک شماره یک جدید داشته باشد. سیمونا هالپ و یا کارولینا پلیشکوا این شانس را دارند که در این جایگاه قرار بگیرند.

در سایر دیدارهای بخش زنان، یوهانا کونتا، امید اول بریتانیایی‌ها برای کسب جام بر کارولین گارسیا فرانسوی با حساب (۴-۶ ۶-۴ ۶-۷) غلبه کرد و به اولین زن بریتانیایی از سال ۱۹۸۹ به این سو تبدیل شد که به دور یک‌چهارم پایانی ویمبلدون راه می‌یابد. کوکو ونده‌وی با پیروزی دو بر صفر (۴-۶ ۶-۷) در برابر کرولاین وزنیاکی برای دومین بار در سه سال گذشته در جمع هشت نفر پایانی این مسابقات قرار گرفت. وینس ویلیامز، سیمونا هالپ، اسوتلانا کوزنتسوا، ماگدلنا ریباریکووا و اوستاپنکو نیز با غلبه بر حریفان خود به دور یک‌چهارم پایانی این رقابت‌ها صعود کردند.

برنامه روز هشتم رقابت‌های تنیس ویمبلدون ۲۰۱۷ – سه‌شنبه ۲۰ تیرماه ۹۶

برنامه روز هشتم مسابقات ویمبلدون

برنامه روز هشتم مسابقات ویمبلدون

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید