ویمبلدون ۲۰۱۷؛ روز اول؛ حذف زودهنگام واورینکا با شکست مقابل مدودف/ صعود آسان ماری و نادال به دور دوم

0

تنیسفا: در نخستین روز از رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۷، دنیل مدودف، تنیس‌باز ۲۱ ساله روس با غلبه بر استن واورینکا شگفتی آفرید. اندی ماری و رافائل نادال اما به راحتی راهی دور دوم شدند. سیمونا هالپ، پترا کویتووا و وینس ویلیامز نیز در بخش زنان به مرحله‌ی بعد صعود کردند.

در مهم‌ترین اتفاق روز اول مسابقات، استن واورینکا، بخت پنجم قهرمانی که قصد داشت با قهرمانی در ویمبلدون، کلکسیون افتخاراتش را در رقابت‌های گرند اسلم تکمیل کند، با ارائه‌ی نمایشی ضعیف و ناامیدکننده مقابل دنیل مدودف، شماره ۴۹ جهان تن به شکست داد و از گردونه‌ی رقابت‌ها کنار رفت. بازیکن سوییسی هنگام بازی از ناحیه‌ی زانو دچار مشکل بود و چندین بار از کیسه‌ی یخ استفاده کرد. مدودف ۲۱ ساله که اولین پیروزی خود در یک گرند اسلم را به دست آورد، در دور بعد به مصاف روبن بملمانز بلژیکی خواهد رفت. بملمانز در دیگر مسابقه روز نخست، تامی هاس، تنیس‌باز ۳۹ ساله آلمانی را شکست داد که آخرین ویمبلدون دوران ورزشی خود را تجربه می‌کرد.

اندی ماری، شماره یک تنیس جهان که حضورش در تورنمنت ویمبلدون و وضعیت سلامتش با اما و اگرهایی همراه بود، در مسابقه اول استادیوم مرکزی موفق شد با عملکرد خوب خود الکساندر بوبلیک، نفر ۱۳۴ جهان را در سه ست پیاپی (۲-۶ ۴-۶ ۱-۶) شکست دهد و به دور دوم راه پیدا کند. ماری پس از مسابقه درباره‌ی وضعیت خود گفت: «احساس خیلی خوبی دارم. در چند روز اخیر همه چیز خوب پیش رفته است. حضور در یک مسابقه‌ی رسمی اندکی متفاوت است. تنش اندکی بالاتر است اما آدرنالین باعث می‌شود بعضی درد‌هایی که دارید از بین برود و من فکر می‌کنم برای مسابقه‌ی نخست خیلی خوب عمل کردم.»

رافائل نادال، حریف احتمالی ماری در دور نیمه‌پایانی نیز خوش درخشید و بازگشت موفقیت‌آمیزی به مسابقات ویمبلدون و زمین‌های چمن داشت؛ وی با غلبه بر جان میلمن استرالیایی با نتایج (۲-۶ ۳-۶ ۱-۶) راهی دور دوم مسابقات شد. این نخستین حضور نادال در رقابت‌های ویمبلدون از سال ۲۰۱۵ به این سو بود. حریف وی در دور دوم، دانلد یانگ آمریکایی خواهد بود که دنیس ایستومین را شکست داد.

برای اطلاع از آخرین اخبار، برنامه روزنامه و کانال‌های تلویزیونی پخش‌کننده رقابت‌های ویمبلدون به کانال تلگرامی تنیسفا مراجعه نمایید؛ کلیک کنید.

نیک کیریوس استرالیایی نیز که امید اول استرالیایی‌ها برای کسب جام بود، پس از واگذار کردن دو ست نخست مقابل پیر اوگ-اربر فرانسوی، به دلیل مصدومیت از ادامه بازی انصراف داد.

در دیگر دیدارهای مهم بخش مردان، مارین چیلیچ، تنیس‌باز کروات سه بر صفر فیلیپ کولشرایبر را برد، کوین اندرسون از آفریقای جنوبی موفق شد فرناندو ورداسکو، سید ۳۱م مسابقات را از پیش رو بردارد، یرزی یانوویچ، بازیکن اهل لهستان دنیس شاپووالوف کانادایی را سه بر یک مغلوب کرد، سرگی استاخوفسکی از اوکراین از سد ٓژولین بنتو فرانسوی گذشت، لوکا پویی فرانسوی مالک جزیری تونسی را کنار زد و فابیو فونینی، سید ۲۸، برابر دیمیتری تورسونوف روس به راحتی پیروز شد. در سایر بازی‌ها نیز، جو-ویلفرید سونگا، داستین براون، سم کوئری، فلوریان مایر، کی نیشیکوری، استیو جانسون، ژیل مولر، کارن خاچانوف، آندریاس سپی، ین سن لو، ییری وسلی، تیاگو مونتیرو، پیتر گویوچیک، نیکولوز باسیلاشویلی، دمیر جمهور، لوکاس روسول، آلیاژ بدنه، باتیستا آخوت و بنوا پر مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

در بخش زنان نیز پترا کویتووا، دارنده دو عنوان قهرمانی ویمبلدون در برابر یوهانا لارسون سوئدی پیروز شد و به دور بعد صعود کرد. سیمونا هالپ هم مارینا اراکوویچ اهل استرالیا را در دو ست درهم کوبید و به مرحله‌ی دوم رسید. وینس ویلیامز، قهرمان سابق ویمبلدون با عبور از سد الیس مرتنز راهی دور بعد شد. یوهانا کونتای بریتانیایی نیز با پشت سر گذاشتن سو-و شه، انتقام شکست خود در گرند اسلم آزاد فرانسه را از وی گرفت. ویکتوریا آزارنکا شماره یک سابق جهان که به تازگی از مرخصی زایمان برگشته، کاترین بلیس آمریکایی را دو بر یک شکست داد. کارلا سوآرز ناوارو، سید شماره ۲۵، جینی بوشار کانادایی را مغلوب ساخت و دومینیکا سیبولکوا، بخت هشتم قهرمانی در دیداری نفس‌گیر برابر آندریا پتکوویچ به برتری رسید.

مدیسون کیز، هدر واتسون، الینا اسویتولینا، آناستازیا سواستووا، چیانگ ونگ، کریستینا پلیشکووا، دونا وکیچ، جنیفر بردی، ماریا ساکاری، آریانا سابالکنا، آنا کونجو، ایرنا بگو، الینا وسنینا، فرانسوا آباندا، فرانچسکا اسکیاوونه، کارولین گارسیا، نائومی اوساکا، کامیلا جورجی، باربورا استریتسووا، کارینا ویتوفت، شوآی پنگ، مدیسون برنگل، آنا بوگدان و یلنا اوستاپنکو از دیگر برندگان روز نخست رقابت‌های ویمبلدون در بخش زنان بودند.

برنامه روز دوم رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون ۲۰۱۷

برنامه روز دوم ویمبلدون ۲۰۱۷

برنامه روز دوم ویمبلدون ۲۰۱۷

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید