نهمین قهرمانی راجر فدرر در مسابقات تنیس هاله آلمان

0

تنیسفا: راجر فدرر با پیروزی مقابل ساشا زورف برای نهمین بار قهرمان رقابت‌های تنیس هاله آلمان شد.

راجر فدرر تنیس‌باز صاحب‌نام سوییسی و نفر پنجم رده‌بندی جهانی موفق شد در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس ۵۰۰ امتیازی هاله به راحتی بر ساشا زورف، تنیس‌باز ۲۰ ساله آلمانی غلبه کند و جام قهرمانی این مسابقات را بالای سر ببرد. فدرر در این دیدار که تنها ۵۳ دقیقه به طول انجامید، جوان اول تنیس جهان را با نتایج (۳-۶ ۱-۶) از پیش رو برداشت.

فدرر سال گذشته در مرحله نیمه‌نهایی همین مسابقات از زورف شکست خورده بود.

این ۴مین قهرمانی فدرر در فصل جاری و ۹۲مین قهرمانی او در کل دوران ورزشی‌اش بود. فدرر در ابتدای سال در مسابقات آزاد استرالیا و سپس در مسترزهای ایندین‌ولز و مایمی به عنوان قهرمانی دست یافت. او در ادامه و به منظور جلوگیری از مصدومیت ترجیح داد در رقابت‌های فصل خاک شرکت نکند تا با قدرت هر چه تمام‌تر در مسابقات فصل چمن حضور یابد.

اسطوره سوییسی ‌که به لطف قهرمانی در هاله به عنوان سید سوم در گرند اسلم ویمبلدون حاضر خواهد بود، دو هفته پیش با آغاز رقابت‌های چمن، پس از غیبتی ۷۴ روزه به میادین بازگشت، اما در دور اول مسابقات تنیس اشتوتگارت، شکست غیرمنتظره‌ای را در برابر تامی هاس متحمل شد تا خیلی‌ها نسبت به موفقیت او در مسابقات ویمبلدون دچار تردید شوند و تصمیم او مبنی بر کناره‌گیری از فصل خاک را اشتباه قلمداد کنند. با این حال به نظر می‌رسد عملکرد خوب فدرر ۳۵ ساله در طول هفته اخیر و به خصوص نمایش درخشانش در دیدار پایانی مسابقات هاله تا حدود زیادی خیال هوادران این تنیس‌باز پرطرفدار را آسوده کرده باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه سید‌بندی مسابقات ویمبلدون در بخش مردان

دارنده ۱۸ عنوان قهرمانی گرند اسلم پس از قهرمانی در هاله گفت: «باید اعتراف کنم که خودم هم کمی دچار تردید شده بودم؛ چراکه در ۱۵ سال اخیر در دور اول یک تورنمنت چمن (اشاره به شکست در برابر هاس در اشتوتگارت) شکست نخورده بودم، و این چیزی است که همیشه باید شما را نگران کند. خوشحالم که توانستم واکنش مناسبی نشان بدهم و آن اتفاق را به سرعت فراموش کنم.»

وی افزود: «این پیروزی اعتماد به نفس من را افزایش داد؛ حالا می‌دانم که بدنم در وضعیت مناسبی قرار دارد، از لحاظ ذهنی شاداب هستم و به شرایط مسابقه نیز عادت کرده‌ام.»

در سوی دیگر، الکساندر زورف تا پیش از امروز در ۳ فینال قبلی خود در رقابت‌های امسال شکست را تجربه نکرده بود؛ او در مسابقات مون‌پلیه، مونیخ قهرمان شد و در مسترز رم نیز موفق شد با غلبه بر نواک جوکوویچ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد.

نفر دوازدهم رده‌بندی جهانی که در دیدار امروز مقهور بازی سرتاسر تهاجمی الگوی دوران کودکی‌اش شده بود، در خصوص بازی فینال به خبرنگاران گفت: «راجر واقعا خیلی خوب بازی می‌کند. به نظر من او شانس اصلی قهرمانی در ویمبلدون خواهد بود. امروز فوق‌العاده بازی کرد و مستحق پیروزی بود. قطعا من می‌توانستم بهتر بازی کنم ولی او اجازه نداد. راجر خیلی هجومی بازی کرد و با فرستادن توپ‌های مختلف نگذاشت بازی من ریتم پیدا کند.»

زورف در این مسابقه به دنبال پنجمین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود بود.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید