پیش‌نگاهی به دیدار اندی ماری و استن واورینکا در مرحله نیمه نهایی مسابقات آزاد فرانسه ۲۰۱۷

0

تنیسفا: اندی ماری و استن واورینکا امروز از ساعت ۱۵:۱۵ (به وقت ایران) در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس با یک‌دیگر دیدار خواهند کرد.

ماری و واورینکا که هر دو عملکرد ضعیفی در طول فصل خاک داشتند، امروز در حالی در تکرار دیدار نیمه‌نهایی رولند گروس سال گذشته در برابر یک‌دیگر به میدان خواهند رفت که کمتر کسی صعودشان به مراحل پایانی این دوره را پیش‌بینی می‌کرد. شماره یک تنیس مردان که سال گذشته با شکست سه بر یک واورینکا به فینال آزاد فرانسه رسید، امسال در شرایطی به پاریس آمد که از ۸ مسابقه خود در فصل خاک در ۴ بازی شکست خورده بود. هر چند ماری در دو دیدار نخست خود در رولان گاروس اندکی متزلزل نشان داد و به حریفانش ست واگذار کرد، اما در مرحله سوم و چهارم عملکرد قابل قبولی را در برابر خوان مارتین دل‌پوتروی آرژانتینی و کارن خاچانوف، تنیس‌باز جوان روس به نمایش گذاشت و با اقتدار پیروز شد. ماری در مرحله یک چهارم پایانی نیز با ارائه یک بازی تهاجمی و به ثمر رساندن ۳۱ ضربه «تمام‌کننده» کی‌ نیشیکوری را ۳ بر یک شکست داد و به جمع چهار بازیکن برتر گرند اسلم خاک راه یافت.

ماری در خصوص صعودش به مرحله نیمه‌نهایی گفت: «در حالی به پاریس آمدم که افتصاح بازی می‌کردم. تمرینات هم اصلا خویش پیش نمی‌رفت. اما تا اینجای کار که خوب بوده و می‌خواهم ادامه دهم.»

خلاصه دیدار اندی ماری و استن واورینکا در مرحله نیمه نهایی رولند گروس ۲۰۱۶

در سوی دیگر، واورینکا که در طول فصل خاک ناامیدکننده عمل کرده بود، درست پیش از آغاز رولند گروس موفق شد با شکست میشا زورف در فینال تورنمنت خانگی ژنو، از عنوان قهرمانی‌اش در این رقابت‌ها دفاع کند و با روحیه بهتری پا به میدان این مسابقات بگذارد. واورینکا در طول دو هفته مسابقات آزاد فرانسه هم بدون لغزش ظاهر شد و بدون واگذاری حتی یک ست به دیدار نیمه‌نهایی رسید.

تنیس‌باز ۳۲ ساله سوییسی که سال ۲۰۱۵ با شکست نواک جوکوویچ در فینال به عنوان قهرمان رولند گروس دست یافت، در خصوص عملکردش در فصل خاک توضیح داد: «من هرگز تسلیم نمی‌شوم. در عوض تمام تلاشم را به کار می‌بندم و سعی می‌کنم با گوش کردن به راهنمایی‌های اعضای تیم‌ام کار درست را انجام دهم… الان که به این مرحله از تورنمنت رسیده‌ام، خیلی خوب بازی می‌کنم و از سیر اتفاقات بسیار راضی‌ هستم.»

ماری و واورینکا تاکنون ۱۷ بار مقابل هم بازی کرده‌اند که از این تعداد ۱۰ بار ماری پیروز شده و ۷ بار واورینکا. در دو مصاف آخر نیز تنیس‌باز اسکاتلندی برنده میدان بوده است: پیروزی در مرحله گروهی مسابقات لندن و مرحله نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس سال ۲۰۱۶.

این دو بازیکن که هر کدام قهرمانی در سه گرند اسلم را در کارنامه دارند، امروز برای رسیدن به دومین فینال خود در مسابقات رولند گروس تلاش می‌کنند. ماری در صورت پیروزی، به هفتمین تنیس‌باز تاریخ تبدیل خواهد شد که حداقل دو بار به فینال هر چهار گرند اسلم راه یافته است. و واورینکا در صورت راه‌یابی به دیدار پایانی، لقب مسن‌ترین فینالیست رولان گاروس از سال ۱۹۷۳ به این سو را به خود اختصاص خواهد داد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید