رویارویی مجدد اندی ماری و استن واورینکا در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس

0

تنیسفا: اندی ماری و استن واورینکا در مرحله نیمه‌پایانی رقابت‌های گرند اسلم آزاد فرانسه به مصاف هم خواهند رفت.

در یازدهمین روز از رقابت‌های تنیس رولان گاروس، اندی ماری، فینالیست سال گذشته موفق شد کی نیشیکوری ژاپنی را از پیش رو بردارد و برای چهارمین سال متوالی به جمع چهار نفر پایانی این مسابقات صعود کند. مرد شماره یک تنیس جهان که در این دیدار با نتایج (۱-۶ ۶-۷ ۱-۶ ۶-۲) به برتری رسید، در مرحله نیمه‌پایانی با استن واورینکا روبرو خواهد شد.

واورینکای سوییسی نیز روز گذشته در دیداری آسان و با نتایج (۱-۶ ۳-۶ ۳-۶) مقابل مارین چیلیچ به برتری رسید. دیدار ماری و واورینکا در مرحله نیمه‌نهایی، تکرار مصاف سال گذشته‌ی این دو در همین مرحله از مسابقات است که با برتری ۳ بر یک تنیس‌باز اسکاتلندی به پایان رسید.

ماری درباره بازی پیش رو گفت: «سال قبل هم وضعیت‌مان مشابه امسال بود؛ استن در مسابقه‌های قبلی‌اش خوب کار کرده بود و در مقابل، من در بعضی‌ از مسابقه‌هایم به مشکل برخورده بودم. اما آن روز یکی از بهترین بازی‌هایم بر روی خاک را در برابر او انجام دادم و روز جمعه باید آن را تکرار کنم. استن در طول تورنمنت خیلی خوب بوده و حتی یک ست هم واگذار نکرده است.»

واورینکا، قهرمان سال ۲۰۱۵ این رقابت‌ها نیز اظهار داشت: «امیدوارم این بار نتیجه متفاوت باشد؛ این چیزی‌ست که انتظار دارم و به آن امیدوارم. پارسال اندی بهتر از من بازی کرد ولی امسال داستان فرق می‌کند. او از ابتدای فصل با مشکلاتی روبرو بوده، اما با این حال توانسته است به مرحله نیمه‌نهایی برسد و امیدوارم بازی خوبی شود.»

گزیده دیدار اندی ماری و کی نیشیکوری در مرحله یک‌چهارم نهایی گرند اسلم آزاد فرانسه ۲۰۱۷

گزیده دیدار استن واورینکا و مارین چیلیچ در مرحله یک‌چهارم نهایی گرند اسلم آزاد فرانسه ۲۰۱۷

دیدار دیگر مرحله نیمه‌نهایی مردان را رافائل نادال و دومینیک تیم برگزار خواهند کرد. تیم اتریشی روز چهارشنبه دست به کار بزرگی زد و نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی را در سه ست متوالی شکست داد. نادال هم با انصراف کارنیو بوستا صعود آسانی را تجربه کرد.

اما در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا، تنیس‌باز اهل جمهوری چک در دو ست (۴-۶ ۶-۷) کارولین گارسیا، آخرین امید فرانسوی‌ها برای کسب جام را شکست داد و راهی دور نیمه پایانی شد. حریف او در این مرحله، سیمونا هالپ رومانیایی است که در دیداری دراماتیک و در شرایطی که تنها یک امتیاز با شکست فاصله داشت، توانست با حساب دو بر یک (۰-۶ ۶-۷ ۶-۳) بر الینا اسویتولینا غلبه کند و به جمع ۴ نفر پایانی ملحق شود.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید