دومینیک تیم با شکست نواک جوکوویچ حریف رافائل نادال در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آزاد فرانسه شد.

0

تنیسفا: دومینیک تیم در دیداری برتر نواک جوکوویچ را شکست داد و به نیمه‌نهایی رولان گاروس صعود کرد.

دومینیک تیم، تنیس‌باز اتریشی موفق شد در مرحله یک‌چهارم پایانی رقابت‌های تنیس گرند اسلم آزاد فرانسه، نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی را با ارائه یک بازی کم‌نقص شکست دهد و برای دومین سال متوالی به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها صعود کند. تیم این مسابقه را که ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه به طول انجامید، با نتایج (۰-۶ ۳-۶ ۶-۷) به سود خود خاتمه داد.

مرد شماره ۷ تنیس جهان که اولین پیروزی خود مقابل تنیس‌باز صرب را به دست آورد، پس از بازی گفت: «۵ بار به نواک باخته بودم و تا به حال نتوانسته بودم او را شکست دهم؛ کسب اولین پیروزی‌ مقابل او در یک‌چهارم پایانی رولند گروس، برایم مثل یک رویاست.»

تیم در شرایطی موفق شد جوکوویچ را با این نتیجه قاطع از پیش رو بردارد که دو هفته پیش در مرحله یک چهارم پایانی مسابقات رم با نتیجه ضعیف (۱-۶ ۰-۶) مقابل او تحقیر شده بود.

از طرف دیگر، جوکوویچ که با به خدمت گرفتن آغاسی امید داشت به روزهای اوج برگردد، باز هم ناکام ماند. او با شکست امروز، در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود به رده‌ی سوم سقوط خواهد کرد. این برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ به این سو است که جوکوویچ از رتبه دوم پایین‌تر می‌آید.

خلاصه دیدار نواک جوکوویچ و دومینیک تیم در مرحله یک‌چهارم پایانی آزاد فرانسه ۲۰۱۷

اما در دیدار دیگر مرحله یک‌چهارم پایانی، رافائل نادال، تنیس‌باز اسپانیایی با انصراف هم‌وطنش، پابلو کارنیو بوستا در میانه‌ی ست دوم، بدون دردسر به مرحله نیمه‌پایانی رسید. بوستا به علت مصدومیت مجبور به کناره‌گیری شد. (نتیجه ۰-۲ ۲-۶)

به این ترتیب رافائل نادال و دومینیک تیم روز جمعه در مرحله نیمه نهایی مسابقات رولند گروس برای چهارمین بار در فصل جاری به مصاف هم خواهند رفت. تیم دو هفته پیش نادال را در رم شکست داد، اما پیش از آن در بارسلونا و مادرید مغلوب حریف پرآوازه اسپانیایی خود شده بود.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید