تاریخ‌سازی نادال ادامه دارد؛ دهمین قهرمانی ماتادور در بارسلونا

0

تنیسفا: رافائل نادال تنها یک هفته پس از کسب دهمین قهرمانی خود در مونته کارلو موفق شد تعداد عناوینش در بارسلونا را نیز دو رقمی کند.

 رافائل نادال، تنیس‌باز سرشناس اسپانیایی در دیدار پایانی مسابقات تنیس ۵۰۰ امتیازی بارسلونا، دومینیک تیم نفر نهم رده‌بندی جهانی را شکست داد و به دهمین عنوان خود در این رقابت‌ها دست یافت. سلطان خاک توانست در استادیوم مرکزی این مسابقات که از امسال به افتخار او «پیستا نادال» نامیده می‌شود، حریف جوان اتریشی خود را در دو ست متوالی (۱-۶ ۴-۶) مغلوب کند.

این ۵۰مین عنوان نادال بر روی خاک و ۷۱مین قهرمانی وی در مجموع بود.

قهرمان ۱۴ دوره رقابت‌های گرند اسلم هفته گذشته با کسب دهمین عنوان خود در مونته کارلو به اولین و تنها بازیکن تاریخ تنیس حرفه‌ای تبدیل شد که تعداد جام‌هایش در یک تورنمنت را به عدد ۱۰ رسانده است. او حالا با کسب دهمین قهرمانی در بارسلونا بار دیگر نام خود را به عنوان تنها بازیکنی که دو بار موفق به انجام این کار شده در کتاب‌های تاریخ ثبت کرد.

نادال پس از قهرمانی گفت: «خیلی خوشحالم. امروز برای من یک روز پراحساس است. بازی کردن در خانه و فتح دهمین عنوان در برابر مردم خودت، چیزی‌ نیست که حتی بتوان آن را تصور کرد. امروز بهترین بازی‌‌‌ام را در طول هفته انجام دادم؛ آن‌هم مقابل بازیکنی که احتمالا سخت‌ترین حریف ممکن در این تورنمنت بود. خوشحالم.»

گزیده دیدار رافائل نادال و دومینیک تیم در فینال بارسلونا ۲۰۱۷

اما در سایر تورنمنت‌های این هفته، لوکا پویی فرانسوی در فینال بوداپست الیاژ بدنه را دو ست (۱-۶ ۳-۶) شکست داد و دومین قهرمانی دوران ورزشی خود را به دست آورد. در تنیس بانوان، لورا سیگموند آلمانی موفق شد در دیدار پایانی مسابقات اشتوتگارت کریستینا ملادنوویچ از فرانسه را با حساب دو بر یک (۶-۷ ۶-۲ ۱-۶) شکست دهد و در استانبول نیز الینا اسویتولینا، تنیس‌باز اوکراینی الیس مرتنز را دو بر صفر (۴-۶ ۲-۶) از پیش رو برداشت و سومین عنوان خود در سال ۲۰۱۷ را کسب کرد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید