مسترز مونته کارلو ۲۰۱۷؛ رافائل نادال با شکست داوید گوفن حریف راموس وینولاس در فینال شد.

0

تنیسفا: رافائل نادال امروز در فینال مسترز مونته کارلو برای کسب دهمین عنوان قهرمانی خود در موناکو و ثبت یک رکورد بی‌نظیر در تاریخ تنیس به مصاف هم‌وطنش راموس وینولاس می‌رود.

در مرحله نیمه پایانی رقابت‌های تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی مونته کارلو، رافائل نادال، پرافتخارترین بازیکن این مسابقات موفق شد داوید گوفن، تنیس‌باز بلژیکی را با نتایج (۱-۶ ۳-۶) شکست دهد و برای یازدهمین بار به فینال این بازی‌ها راه پیدا کند. سلطان خاک در صورت پیروزی در دیدار پایانی به اولین بازیکن تاریخ تنیس حرفه‌ای تبدیل خواهد شد که در یک تورنمنت، ۱۰ بار قهرمان شده است.

پیروزی نادال مقابل گوفن اما در پی اشتباه داور، بحث‌برانگیز شد. بر خلاف آنچه از نتیجه نهایی این دیدار استنباط می‌شود، چند گیم اول بازی بسیار نزدیک دنبال شد و گوفن که با شکست جوکوویچ در مرحله قبل با اعتماد به نفس زیادی به استقبال حریف پرآوازه‌اش آمده بود، در همان ابتدای کار توانست نادال را «بریک» کند و ۳ بر ۲ پیش بیفتد. اما سدریک موریه داور فرانسوی در گیم ششم مرتکب اشتباه فاحشی شد که روند بازی را به کلی عوض کرد؛ موریه ضربه فورهند نادال که توسط داور خط «اوت» اعلام شده بود‌ را به اشتباه داخل تشخیص داد و همین موضوع عصبانیت گوفن را برانگیخت. تنیس‌باز بلژیکی که باید ۴ بر ۲ پیش می‌افتاد، در پی این اشتباه، روحیه‌ خود را باخت و گیم‌اش را از دست داد تا نتیجه ۳-۳ برابر شود. در ادامه گوفن باز هم نتوانست آن اتفاق را فراموش کند و تا پایان مسابقه تنها یک گیم به دست آورد و نهایتا مغلوب شد.

گزیده دیدار رافائل نادال و داوید گوفن در نیمه نهایی مسترز مونته کارلو ۲۰۱۷

اما در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، آلبرت راموس وینولاس، نفر ۲۴م رده‌بندی جهانی از اسپانیا موفق شد لوکا پویی فرانسوی را دو بر یک (۱-۶ ۷-۵ ۳-۶) شکست دهد و برای اولین بار به فینال یک تورنمنت مسترز راه یابد. وینولاس پیش از این اندی ماری شماره یک تنیس جهان را در راه رسیدن به فینال از پیش رو برداشته بود.

رافائل نادال که امروز برای ۲۹مین عنوان مسترز دوران ورزشی‌اش تلاش می‌کند، پس از راهیابی به فینال گفت: «باورش سخت است که دوباره در فینال مونته کارلو هستم. اتفاق فوق‌العاده‌ای برای من است. توانسته‌ام در شروع فصل خاک به فینال یکی از مهم‌ترین تورنمنت‌های سال راه پیدا کنم؛ جایی‌که نسبت به آن احساس خاصی دارم.»

نادال و وینولاس پیش از این تنها دو بار (بارسلونا، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵) روبه‌روی هم بازی کرده‌اند که هر دو بازی با برتری سلطان خاک به پایان رسیده است.

نادال درباره وینولاس اظهار داشت: «او بهتر از همیشه بازی می‌کند. مسابقات بزرگی را در طول هفته برده و با اعتماد به نفس و روحیه جنگندگی بالایی بازی می‌کند. می‌دانم که فردا برای به دست آوردن یک عنوان دیگر در این مسابقات باید بهترین بازی‌ام را ارائه‌ بدهم.»

گفتنی است بازی فینال امروز از ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت ایران برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید