مسترز مونته‌کارلو ۲۰۱۷؛ ادامه ناکامی‌های جوکوویچ با شکست مقابل گوفن

0

تنیسفا: دور یک‌چهارم پایانی نخستین مسترز خاک با حذف دور از انتظار نواک جوکوویچ و پیروزی نادال، گوفن، پویی و راموس وینیولاس همراه بود.

در مهم‌ترین اتفاق روز ششم رقابت‌های تنیس مسترز مونته‌ کارلو، نواک جوکوویچ، قهرمان دو دوره این مسابقات، مقابل داوید گوفن بلژیکی با نتایج (۵-۷ ۶-۳ ۲-۶) تن به شکست داد و از دور بازی‌ها کنار رفت. این دیدار تماشایی و نفس‌گیر، ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه به طول انجامید و نفر سیزدهم رده‌بندی جهانی موفق شد با غلبه بر تنیس‌باز نامدار صربستانی‌، بزرگ‌ترین پیروزی دوران ورزشی‌‌ خود را کسب کند. گوفن در ۱۴ مسابقه قبلی‌اش مقابل ۳ نفر برتر جهان، هرگز موفق به پیروزی نشده بود.

تنیس‌باز ۲۶ ساله بلژیکی ابتدا ست نخست را با نتیجه ۲-۶ از آن خود کرد، اما در ست دوم این جوکوویچ بود که ۳-۶ پیروز شد تا کار در ست سوم دنبال شود. دارنده ۱۲ عنوان گرند اسلم با وجود این‌که در این ست نیز ۲-۴ از حریف پیش افتاد، اما نتوانست بازی را اداره کند و با جنگندگی گوفن نتیجه ۴-۴ شد. در ادامه تنیس‌باز بلژیکی مجددا موفق شد سرویس جوکوویچ را «بریک» کند و ۵-۷ پیروز شود.

جوکوویچ بعد از این بازی گفت: «داوید بازیکن سریعی است و خیلی سرعتی بازی می‌کند. فکر می‌کنم من از ابتدای ست دوم تا اواسط ست سوم خوب کار کردم. اما وقتی گیم سرویسم را با بد شانسی از دست دادم، جریان بازی عوض شد. البته موقعیت‌های خوبی داشتم ولی از آن‌ها استفاده نکردم.»

گزیده دیدار نواک جوکوویچ و داوید گوفن – مسترز مونته کارلو ۲۰۱۷

دیدار دیگر دور یک‌چهارم پایانی بین لوکا پویی و پابلو کوئواس برگزار شد. کوئواس که با برتری مقابل واورینکا انتظار می‌رفت در این بازی نیز به پیروزی برسد، ست نخست را ۰-۶ واگذار کرد. در ست دوم اما ورق برگشت و بازیکن اروگوئه‌ای موفق شد ۳-۶ پیروز شود و کار را به ست سوم بکشاند. بازی در ۱۰ گیم نخست این ست پایاپای دنبال شد اما در انتها این لوکا پویی فرانسوی بود که توانست با نتیجه ۵-۷ بر حریفش چیره شود و به دور نیمه‌پایانی صعود کند.

در دیگر مسابقه امروز، آلبرت راموس وینیولاس که با پیروزی مقابل اندی ماری در مرحله قبل شگفتی‌ساز شده بود، موفق شد مارین چیلیچ کروات را نیز در ۳ ست (۲-۶ ۷-۶ ۲-۶) مغلوب کند تا نشان دهد پیروزی‌اش مقابل مرد شماره یک تنیس جهان تصادفی نبوده است.

در آخرین مسابقه روز جمعه نیز رافائل نادال، پرافتخارترین بازیکن تاریخ این مسابقات در دیداری نه چندان دشوار دیه‌گو شوآرتزمن آرژانتینی را دو بر صفر (۴-۶ ۴-۶) شکست داد و برای دوازدهمین بار به نیمه نهایی این مسابقات راه یافت.

به این ترتیب فردا در مرحله نیمه‌پایانی، رافائل نادال مقابل داوید گوفن بازی خواهد کرد و لوکا پویی و راموس وینولاس روبه‌روی یک‌دیگر قرار خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید