تنیس فا

مسترز ایندین ولز ۲۰۱۷؛ راجر فدرر با در هم کوبیدن رافائل نادال راهی دور یک‌چهارم پایانی شد.

0

تنیسفا: راجر فدرر تنیس‌باز سوییسی برای سومین بار پیاپی رافائل نادال را شکست داد.

در مهم‌ترین دیدار مرحله یک‌هشتم پایانی مسابقات مسترز ایندین ولز، راجر فدرر قهرمان چهار دوره این رقابت‌ها به مصاف رافائل نادال رفت و موفق شد با ارائه یک بازی تحسین‌برانگیز و بی‌نقص، رقیب دیرینه‌اش را در دو ست پیاپی (۳-۶ ۲-۶) شکست دهد و به مرحله ۱/۴ پایانی صعود کند.

 این دو اسطوره‌ی تمام‌نشدنی دنیای تنیس ماه گذشته نیز دیداری تاریخی را در فینال آزاد استرالیا برگزار کردند که با برتری تنیس‌باز سوییسی به پایان رسید. فدرر در آن مسابقه با روشی تهاجمی بازی کرد و امروز نیز با همین شیوه توانست ظرف تنها ۶۷ دقیقه رقیب اسپانیایی خود را شکست دهد. این سیزدهمین پیروزی فدرر در ۳۶مین رویارویی‌اش با نادال بود و هم‌چنین او برای اولین بار موفق شد اصلی‌ترین رقیب خود را در سه مسابقه پیاپی شکست دهد.

 ضربه‌ بک‌هند فدرر در دیدار امروز، همانند فینال ملبورن، نقشی کلیدی را در پیروزی او ایفا کرد؛ به نظر می‌رسد ضربه‌ای که روزی نقطه ضعف استاد سوییسی در برابر ماتادور جنگاور محسوب می‌شد، حالا به نقطه قوتش بدل شده است. فدرر چند سال پیش به توصیه پل آناکون به استفاده از راکتی با صفحه‌ی بزرگتر روی آورد و کارشناسان معتقدند این عامل و هم‌چنین رهنمودهای ایوان لیوبیچیچ، مربی کنونی‌ وی سبب تحول ضربه بک‌هند این بازیکن ۳۵ ساله شده‌اند.

تماشا کنید: گزیده دیدار فدرر و نادال در دور چهارم مسترز ایندین ولز ۲۰۱۷

قهرمان ۱۸ دوره مسابقات گرند اسلم بعد از بازی گفت: «حس خوبی است که سه دیدار آخرم مقابل نادال را برده‌ام. امروز خیلی خوب بازی کردم. خیلی خوشحالم که می‌توانم به زمین مسابقه بیایم و تنیس فوق هجومی ارائه بدهم. تمام مسابقه‌هایی که من و رافا مقابل هم بازی کرده‌ایم از جهات بسیاری برای هر دوی ما منحصر به فرد و ویژه هستند؛ فرقی نمی‌کند که چه کسی برنده می‌شود و چه کسی بازنده.»

برای اطلاع از آخرین اخبار مسابقات تنیس ایران و جهان به کانال تلگرام تنیس‌فا بپیوندید.

رافائل نادال که قهرمانی در سه دوره این مسابقات را در کارنامه دارد، در خصوص شکست امروز خود گفت: «در استرالیا، مسابقه نزدیکی بود و موقعیت‌های زیادی برای برد داشتم. اما امروز اینطور نبود، راجر بهتر از من بازی کرد.»

 فدرر در مرحله بعد به مصاف نیک کیریوس، جوان جنجالی استرالیایی می‌رود که امروز دست به کار بزرگی زد و موفق شد نواک جوکوویچ مدافع قهرمانی رقابت‌ها را در دو ست شکست دهد. کیریوس دو هفته پیش نیز در مسابقات آکاپولکو مکزیک تنیس‌باز صرب را شکست داده بود.

اضافه می‌شود علی نیلی داور نشان طلای ایرانی کار قضاوت این دیدار را بر عهده داشت. عادل برقعی دیگر داور پرافتخار کشورمان نیز در تیم داوری این مسابقه حضور داشت.

تماشا کنید: صحبت‌های علی نیلی در ابتدای مسابقه فدرر و نادال در ایندین ولز ۲۰۱۷

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید