تنیس فا

علی نیلی داوری دیدار فدرر و نادال در مسترز ایندین ولز را به عهده خواهد داشت.

0

تنیسفا: علی نیلی داور پرافتخار ایرانی، مصاف کلاسیک فدرر و نادال را قضاوت خواهد کرد.

به گزارش اختصاصی تنیسفا، علی نیلی داور نشان طلای کشورمان که سال‌هاست در سطح اول تنیس جهان به امر قضاوت می‌پردازد، داوری مسابقه فدرر و نادال در مرحله یک‌هشتم پایانی رقابت‌های تنیس مسترز ۱۰۰۰ امتیازی ایندین ولز را به عهده خواهد داشت.

نیلی در سال‌های اخیر دیدارهای مهمی را قضاوت کرده است؛ از جمله دیدار پایانی رقابت‌های تنیس گرند اسلم آزاد آمریکا سال ۲۰۱۶ و دیدار پایانی گرند اسلم ویمبلدون سال ۲۰۱۵.

علی نیلی، متولد ۱۳۵۷ شهر تهران، در ۵ سالگی از طریق پدرش با تنیس آشنا شد. او بعدها به داوری روی آورد و مراحل ترقى را یکی پس از دیگری طی کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۸ موفق شد نشان طلای داوری صندلی را از فدراسیون جهانی تنیس دریافت کند. وی در سال ۲۰۱۳ نشان طلای سرداوری و نظارت را نیز به دست آورد.

برای اطلاع از آخرین اخبار مسابقات تنیس ایران و جهان به کانال تلگرام تنیس‌فا بپیوندید.

علی نیلی اولین و تنها ایرانی در تاریخ تنیس می‌باشد که در فینال یک گرند اسلم حضور داشته است. او هم‌اکنون به عنوان یکی از ۱۰ داور تمام‌وقت ATP فعالیت دارد. سیستم امتیاز شمار زنده تنیس که در مسابقات بین‌المللی از آن استفاده می‌شود نیز توسط وی طراحی شده است. نیلی به همراه عادل برقعی در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز حضور داشت.

اضافه می‌شود دیدار فدرر و نادال ساعت ۳:۳۰ بامداد روز پنج‌شنبه (به وقت ایران) برگزار می‌شود.

تماشا کنید: مراحل کار داور صندلی یک مسابقه تنیس از زبان علی نیلی

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید