سونگا با قهرمانی در روتردام به روزهای بد خود خاتمه داد.

0

تنیسفا: جو-ویلفرید سونگا با شکست داوید گوفن قهرمان مسابقات تنیس روتردام شد.

جو ویلفرید سونگا، تنیس‌باز فرانسوی موفق شد در دیدار پایانی رقابت‌های ۵۰۰ امتیازی روتردام هلند، داوید گوفن از بلژیک را با نتیجه دو بر یک (۱-۶ ۴-۶ ۶-۴) شکست دهد و سیزدهمین عنوان قهرمانی دوران ورزشی خود را کسب کند.

سونگا که حالا با این پیروزی در رده‌بندی جدید به رده یازدهم خواهد آمد، ست نخست را با نتیجه ۶ بر ۴ به گوفن واگذار کرد. اما در ست دوم توانست کنترل اوضاع را به دست گیرد و ۶ بر ۴ پیروز شود. در ست سوم نیز سونگا روند خوب خود را دنبال کرد و اجازه‌ی بازگشت را به تنیس‌باز بلژیکی نداد و با نتیجه قاطع ۱-۶ به برتری دست یافت.

 این مسابقات برای هر دو بازیکن دستاوردهای خوبی را به همراه داشت؛ گوفن با رسیدن به فینال، علاوه بر گرفتن ۳۰۰ امتیاز، برای اولین بار به جمع ۱۰ (شماره ۱۰) نفر برتر تنیس مردان رسید. سونگا نیز پس از آن‌که ۲ سال را بدون عنوان سپری کرد، سرانجام طلسم را شکست و قهرمانی دیگری را به ویترین افتخاراتش افزود. این دومین قهرمانی سونگا در رده مسابقات ۵۰۰ امتیازی (اولین قهرمانی در سال ۲۰۰۹ در توکیوی ژاپن به‌دست آمد) و سیزدهمین قهرمانی دوران حرفه‌ای او به حساب می‌آید. وی همچنین تعداد پیروزی‌های خود در تور حرفه‌ای مردان را به عدد ۴۰۱ رساند.

بازیکن ۳۱ ساله فرانسوی پس از پایان بازی این‌گونه اظهار نظر کرد:

“بسیار خوشحال هستم. این عناوین درست به موقع از راه می‌رسند. در چند ماه گذشته بسیار تلاش کردم که به این سطح بازگردم. این پاداش بزرگی برای من است و انتظاراتم را برای ادامه‌ی سال بیشتر می‌کند.”

سونگا هم‌چنین در مورد بهبود و تغییر تکنیک ضربات خود گفت:

“شیوه سرویس زدنم را تغییر دادم و بر روی بکهند و برگشت‌دادن سرویس‌هایم بسیار کار کردم. همچنین نوع زه‌ راکتم را تغییر دادم. چیزهای زیادی برای بهبود بازی‌ام وجود داشت. امروز پاداش بزرگی برای من است و تلاش خواهم کرد که بهتر و بهتر شوم. در ست دوم با یک تفکر دیگر وارد زمین شدم. هجومی‌تر بازی کردم و همین موضوع بود که تفاوت را ایجاد کرد.”

سونگا با قهرمانی در روتردام مبلغ ۳۷۱,۶۲۰ یورو نیز جایزه نقدی دریافت کرد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید