دیویس کاپ ۲۰۱۷؛ ایران ۲ – پاکستان ۳؛ تیم ایران با قبول شکست از پاکستان حریف ویتنام در دیدار پلی‌آف شد.

0

تنیسفا: در آخرین روز از مرحله نخست رقابت‌های دیویس کاپ، تنیس‌بازان کشورمان در حالی حریفان پاکستانی خود را در دو بازی پایانی مغلوب کردند که شکست ایران در این دیدار از پیش مسجل شده بود.

در نخستین بازی از روز سوم دیدار تیم‌های ایران و پاکستان در گروه دوم دیویس کاپ آسیا و اقیانوسیه، حمیدرضا نداف ملی‌پوش اصفهانی کشورمان مقابل محمد عبید علی خان اکبر پاکستانی قرار گرفت و با نتیجه ۲ بر یک (۳-۶ ۴-۶ ۷-۶) او را شکست داد.

در بازی دوم نیز شاهین خالدان دیگر تنیس‌باز اصفهانی کشورمان روبروی محمد عبید نماینده پاکستان به میدان رفت و در دو ست پیاپی (۳-۶ ۶-۷) به پیروزی دست یافت. تیم ایران در حالی با نفر اول خود در این بازی حاضر شد که انتظار می‌رفت با توجه به قطعی بودن پیروزی پاکستان در این دیدار، احمدوند، سرمربی تیم کشورمان از این فرصت برای میدان دادن به نفرات جوان خود استفاده کند. اما به نظر می‌رسد، آبرومندانه‌تر کردن این شکست، اولویت اصلی کادر فنی تیم ملی تنیس ایران در آخرین روز مسابقات بود.

تیم ایران در روز اول رقابت‌ها در هر دو بازی انفرادی خود از پاکستان شکست خورد و در روز دوم نیز در بازی دونفره تسلیم شد تا پیروزی پاکستان در پایان روز دوم مسجل شود.

مرحله نخست
گروه دوم رقابت‌های دیویس کاپ ۲۰۱۷
منطقه آسیا و اقیانوسیه

پاکستان ۳ – ایران ۲
دیدارنتیجهبرندهبازنده
اول۶-۲ ۶-۴ ۷-۶pak عقیل خانiri شاهین خالدان
دوم۶-۲ ۶-۲ ۶-۱pak اعصام قریشیiri انوشا شاهقلی
سوم۶-۲ ۶-۲ ۶-۱pak عقیل خان/قریشیiri شاهقلی/اخوان
چهارم۶-۳ ۶-۴ ۶-۷iri حمیدرضا ندافpak محمد عبید علی خان
پنجم۶-۳ ۷-۶iri شاهین خالدانpak محمد عبید

به این ترتیب تیم ملی تنیس کشورمان با قبول ۳ باخت و کسب ۲ پیروزی در نتیجه کلی از پاکستان شکست خورد و راهی مرحله پلی‌آف شد؛ جایی‌که ملی‌پوشان کشورمان برای ماندن در گروه ۲ آسیا و اقیانوسیه باید به مصاف تیم ویتنام بروند که امروز در دیگر دیدار مرحله اول، با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل تیم هنگ‌کنگ به شکست رضایت داد.

دیدار ایران با ویتنام از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۶ و به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد.

یاد آور می‌شود دیدار ایران و پاکستان در شهر اسلام آباد و بر روی زمین‌های هارد کورت انجام شد و تیم ایران با ترکیب انوشا شاهقلی، شاهین خالدان، حمید رضا نداف، البرز اخوان و امیر حسین بادی و به سرمربی‌گری سعید احمدوند در این مسابقات حاضر شد.

 قاسم کردی، سیف‌الله بهزادپور و مصطفی عطایی به ترتیب به عنوان سرپرست، مربی و مربی بدنساز در این مسابقات حضور داشتند و دکتر مهرشاد پورسعید نیز به عنوان پزشک همراه ملی‌پوشان بود.

مسابقات دیویس کاپ، معتبرترین و مهم‌ترین تورنمنت ملی تنیس در سطح جهان است که هر ساله در قالب گروه‌های مختلف جهانی و منطقه‌ای انجام می‌شود و تیم ملی تنیس ایران امسال در گروه دوم منطقه آسیا و اقیانوسیه رقابت می‌کند.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید