تنیس فا

آزاد استرالیا ۲۰۱۷؛ میشا زورف با شکست اندی ماری شگفتی آفرید

0

تنیسفا: میشا زورف، نفر ۵۰ رده‌بندی، با شکست شماره یک جهان دست به خلق یک شگفتی بزرگ زد.

اندی ماری، نایب‌قهرمان ۵ دوره اوپن استرالیا که بعد از حذف زودهنگام جوکوویچ از رقابت‌ها، امید زیادی به شکستن طلسم قهرمانی در ملبورن داشت، در مرحله ۱/۸ پایانی از میشا زورف، تنیس‌باز آلمانی با نتیجه ۳ بر یک (۴-۶ ۲-۶ ۷-۵ ۵-۷) شکست خورد و حذف ناباورانه‌ای از مسابقات داشت.

این دیدار ۳ ساعت و ۳۳ دقیقه به طول انجامید.

میشا زورف، ۲۹ ساله، برادر بزرگتر، ساشا زورف است؛ او یکی از معدود بازیکنان حال حاضر تنیس است که هم‌چنان از سبک “سرو و والی” بهره می‌برد و در بازی امرور نیز بارها بر روی تور هجوم آورد و اندی ماری را که از او به عنوان یکی از بهترین “برگشت‌دهنده‌”های تاریخ تنیس نام‌برده می‌شود، به دردسر انداخت.

زورف بعد از کسب بزرگ‌ترین پیروزی عمر ورزشی‌اش گفت:

“نمی‌دانم چطور انجامش دادم. انگار در حالت کما بودم و با “سرو و والی” پیش می‌رفتم. این برد به اندازه دنیا برایم ارزش دارد و خیلی خوشحالم که اعضای خانواده‌ام هم اینجا حضور دارند. افراد زیادی برای حمایت از من آمده بودند. این فوق‌العاده است.”

آخرین باری که اندی ماری نتوانسته بود به مرحله ۱/۴ پایانی آزاد استرالیا راه یابد، به سال ۲۰۰۹ برمی‌گردد که او در دور چهارم مغلوب فرناندو ورداسکو شد. مرد شماره یک تنیس جهان بعد از این شکست گفت: “واضح است که الان بسیار ناامید هستم. میشا در ست‌های سوم و چهارم بهتر کار کرد و مستحق پیروزی بود.”

میشا زورف در دور بعد به مصاف برنده دیدار فدرر و نیشیکوری خواهد رفت.

شبکه‌های پخش‌کننده‌ی مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید