تنیس فا

بوریس بکر: “جوکوویچ می‌تواند رکورد فدرر را در گرند اسلم‌ها بشکند.”

0

تنیس‌فا: بوریس بکر معتقد است که نواک جوکوویچ می‌تواند به روزهای اوجش بازگردد.

مربی سابق نوله اعتقاد دارد که تنیس‌باز صرب دوباره می‌تواند به همان قهرمان شکست‌ناپذیر گذشته تبدیل شود. جوکوویچ با مربی‌گری بکر توانست در ۶ گرند اسلم قهرمان شود و صدر رده‌بندی تنیس مردان را در فاصله‌ی بین سال‌های ۲۰۱۴ تا اواخر ۲۰۱۶ به قبضه خود درآورد.

این مربی آلمانی که چندی پیش به همکاری‌اش با جوکوویچ پایان داد، درباره آینده او گفت:

“دلیلی وجود ندارد که نواک، قدرت گذشته‌اش را بازنیابد. او در مسابقات فینال تور جهانی مردان خوب بازی کرد و در یکی از بهترین‌ بازی‌های دوران همکاری‌مان، توانست کی نیشیکوری را شکست دهد. در مقابل ماری، آن‌گونه که انتظار داشتیم ظاهر نشد، اما او فراموش نکرده که چطور در مسابقه‌های بزرگ رقابت کند.”

بکر که علی‌رغم قطع همکاری با جوکوویچ، هم‌چنان با تیم او در ارتباط است، افزود:

“اخباری که به من رسیده نشان از این دارد که او تمریناتش را بیشتر کرده و به گمانم با بهترین سطحش فاصله چندانی ندارد.”

جوکوویچ تا به حال ۱۲ عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم را در کارنامه خود ثبت کرده است؛ ۲ عنوان کمتر از رافائل نادال اسپانیایی و ۵ عنوان کمتر از راجر فدرر سوییسی که رکورددار تعداد گرند اسلم‌ها نیز می‌باشد. بکر در خصوص شکستن رکورد “بیشترین تعداد عناوین گرند اسلم‌” راجر فدرر توسط نوله گفت:

“طوری‌که او در سه سال گذشته بازی کرده، اگر بتواند سلامتی خود را حفظ کند و با انگیزه بماند، می‌تواند به این مهم دست یابد. رافا ۲ سال است که گرند اسلم نبرده، اما او در این مدت با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کرده. بنابراین نمی‌توانید او را مستثنی کنید. در رولند گروس اگر برنامه‌اش را درست تنظیم کند، همچنان شانس خوبی برای قهرمانی خواهد داشت. کسی چه می‌داند، اما بین این دو، نواک شانس بیشتری دارد.”

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید