تنیس فا

آشنایی با تنیس‌بازان نسل جدید؛ دنیل مدودف،‌ تنیس‌باز ۲۰ ساله‌ی روس.

0

تنیسفا: در رقابت‌های فصل ۲۰۱۶ نیز به روال سال‌های گذشته، شاهد ظهور بازیکنان جوانی بودیم که با درخشش در رقابت‌های تور چلنجر (سطح دوم تور جهانی تنیس) خود را به جمع صد نفر برتر رده‌بندی جهانی رساندند.

یکی از این بازیکنان، دنیل مدودف روس بود که البته هیچ نسبتی با آندری مدودف، مرد شماره ۴ اسبق جهان ندارد. این بازیکن بیست ساله درشهر مسکو به دنیا آمده و هم اکنون ساکن آنتیباس فرانسه است. مدودف جوان، در فصل ۲۰۱۶، ۶۹ برد کسب کرد که حاصل آن، چهار حضور در مرحله نیمه‌نهایی، یک حضور در فینال و یک‌ قهرمانی در تور چلنجر می‌باشد.

این تنیس‌باز روس امسال موفق به شکست دادن بازیکنان نام‌آشنا و‌ مطرحی چون تامی روبردو و یورگن ملتزر شد که هر دو تجربه‌ی حضور در میان ۱۰ نفر برتر جهان را دارند. او همچنین پنج پیروزی در تور (ATP) به دست آورد؛ اوراسیو زبایوس آرژانتینی را در تورنمنت سرتوخنبس هلند بر روی چمن شکست داد، یان لنارد اشتروف آلمانی را در تورنمنت ۵۰۰ امتیازی هامبورگ بر روی سطح خاک رس مغلوب کرد، الکساندر بوبلیک از قزاقستان را در تورنمنت سن‌پترزبورگ از پیش رو برداشت و در تورنمنت مسکو که بر روی سطح سخت سرپوشیده برگزار می‌شود، بر ویکتور ترویتسکی و میخاییل کوکوشکین چیره گشت.

مدودف، نایب‌قهرمان مسابقات چلنجر اسلوونی ۲۰۱۶

دنیل مدودف با کسب این نتایج عالی، فصل ۲۰۱۶ را در رده ۹۹ جهان به پایان برد و این در حالی است که در آغاز فصل، در رتبه‌ی ۳۲۹ جهان قرار داشت.

سبک بازی مدودف هجومی است و با حمله‌ی توام با چاشنی دقت، حریف را تحت فشار قرار می‌دهد و به سختی در رالی پا پس می‌کشد. هم‌چنین، با ریترن‌های بسیار خوب و هجومی، کار حریفان را در گیم‌هایی که زننده‌ی سرویس هستند، دشوار می‌کند. با این‌که سطح زمین مورد علاقه‌ی مدودف چمن است، در زمین‌های دیگر نیز توانایی‌های قابل قبولی دارد. این بازیکن راست دست، بک‌هند را با دو دست می‌زند و جنگندگی‌اش در مواقعی که از حریف عقب می‌افتد، مثال‌زدنی است.

 دنیل مدودف تنیس را از شش سالگی آغاز کرد و موفق شد در رده‌ی نوجوانان به رتبه‌ی ۱۳ جهان دست یابد. او اوغات فراغت خود را با پلی‌استیشن می‌گذراند و به ورزش فوتبال علاقه‌مند است. بازیکنان مورد علاقه‌ی او، روبرت لواندوفسکی و داوید آلابا هستند و تیم باشگاهی بایرن‌ مونیخ آلمان، انتخاب اول اوست.

انتظار می‌رود در فصل ۲۰۱۷، دنیل مدودف با ادامه‌ی روند رو به رشد خود به یکی از بهترین بازیکنان جوان تبدیل شود.‌

 نویسنده: رضا وحدانی

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید