تنیس فا

اعصام قریشی، تنیس‌باز پاکستانی در مصاحبه با تنیسفا: خاطرات خوبی از ایران دارم. اولین عنوان قهرمانی‌ بین‌المللی‌ام را در ایران به دست آوردم.

0

تنیسفا: اعصام الحق قریشی تنیس‌بازی اهل لاهور پاکستان است که موفقیت‌هایش در مسابقات بین‌المللی او را به یک چهره‌ی شناخته‌شده در تنیس جهان تبدیل کرده است. قریشی که سابقه حضور در بین ۱۰ تنیس‌باز برتر رده‌ی دونفره جهان را دارد، در سال ۲۰۱۰ همراه با روهان بوپانا، هم‌تیمی هندی خود، عنوان نایب قهرمانی گرند اسلم آزاد امریکا را به دست آورد. این تنیس‌باز ۳۶ ساله در طول سال‌های اخیر همواره نفر اول و امید اصلی تیم دیویس کاپ پاکستان بوده و قرار است در دیدار پیش روی تیم ملی تنیس کشورمان مقابل پاکستان نیز برای تیم کشورش به میدان برود. به همین بهانه مصاحبه‌ای با او انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

آقای قریشی، فدراسیون جهانی تنیس به پاکستان برای میزبانی دیویس کاپ چراغ سبز نشان داده است، نظرتان چیست؟
– خیلی هیجان‌زده و خوشحال هستم که بعد از ۱۲ سال دوباره می‌توانیم مسابقات دیویس کاپ را در پاکستان برگزار کنیم. برای یک مدت طولانی همیشه مجبور بودیم که خارج از خانه بازی کنیم و به نظر من این فرصتی است که می‌تواند راه‌گشا باشد و به رشد و توسعه تنیس در پاکستان کمک کند.

بیشتر بخوانید: مخالفت فدراسیون تنیس ایران با میزبانی پاکستان

کمی از مراحل آماده‌سازی تیم پاکستان برای این مسابقات بگویید …
– قرار است چند هفته پیش از آغاز مسابقات، یک اردوی آماده‌سازی در اسلام آباد برگزار کنیم و من هم بعد از گرند اسلم استرالیا به تیم ملحق خواهم شد.

نظرتان درباره تیم ایران چیست؟ آیا از بازیکنان ایرانی شناختی دارید؟
– متاسفانه من هیچ‌یک از بازیکنان جدید ایران را نمی‌شناسم و بنابراین نمی‌توانم در این باره نظری بدهم.

اعصام قریشی (سمت چپ) و روهان بوپانا، نایب‌قهرمانان آزاد آمریکا ۲۰۱۰

شما در گذشته، در بخش انفرادی هم برای تیم پاکستان به میدان رفته‌اید، آیا این امکان وجود دارد که در دیدار پیش رو مقابل ایران نیز این اتفاق بیفتد؟
– این به تصمیم مربی بستگی دارد. من قطعا در بخش دونفره بازی خواهم کرد، اما تصمیم درباره حضور در بخش انفرادی بعدا مشخص خواهد شد.

نظرتان راجع به جدول مسابقات چیست؟ شانس پاکستان را برای صعود به گروه یک چطور ارزیابی می‌کنید؟
– امسال قرار بر این است که ما تمام مسابقات را در خانه انجام دهیم. اگر این اتفاق بیفتد، من فکر می‌کنم ما شانس خوبی برای صعود به گروه یک خواهیم داشت.

به طور کلی چه نظری درباره مسابقات دیویس کاپ دارید؟ این مسابقات ملی برای شما چه جایگاهی در قیاس با سایر مسابقات تنیس دارد؟
– دیویس کاپ همواره برای من مهم بوده است و همیشه سعی کردم آن را در برنامه سالانه‌ام بگنجانم. احساس غرور و افتخار می‌کنم که در طول ۱۶ سال گذشته به تیم ملی کشورم خدمت کرده‌ام.

قرار است فصل بعد در کنار یورگن ملتزر در گرند اسلم آزاد استرالیا شرکت کنید، این همکاری چطور شکل گرفت؟
– ملتزر بازیکن بزرگی است و سه قهرمانی گرند اسلم در رده‌‌ی دونفره دارد. من خیلی مشتاقم که در مسابقات آزاد استرالیا در کنار او به میدان بروم.

به عنوان آخرین سوال، شما قبلا به ایران آمده‌اید، چه خاطراتی از ایران دارید.
– من اولین عنوانم در مسابقات رده‌ی جونیور ITF را در تهران به دست آوردم و خاطرات بسیار خوبی از زمان حضورم در ایران و کسب اولین عنوان قهرمانی بین المللی‌ام دارم.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید