تنیس فا

برخی از قوانین مسابقات تور تنیس مردان در سال ۲۰۱۷ تغییر خواهند کرد.

0

تنیسفا: سه مورد از قوانین مسابقات تور جهانی تنیس مردان (ATP) در فصل آینده تغییر خواهند کرد.

مسابقات تور جهانی تنیس مردان در سال ۲۰۱۷ شاهد تغییراتی خواهد بود. بر طبق قوانین جدید، درصورتی که بازیکن حاضر در محل مسابقات پیش از دور نخست انصراف دهد، جایزه‌ی مربوط به آن مرحله را دریافت خواهد کرد. پیش از این، بازیکن تنها در صورت شرکت در مسابقه‌ی دور اول، صلاحیت دریافت جایزه مرحله اول را داشت. بازیکن موسوم به “بازنده‌ی خوش‌شانس” که جایگزین این بازیکن انصرافی می‌شود علاوه بر جایزه‌ی فرد بازنده در مرحله آخر مقدماتی، جایزه‌‌ی جدول اصلی را نیز دریافت می‌کند.

این قانون در طول سال ۲۰۱۷ به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. تنها استثنای این قانون زمانی است که یک بازیکن برای بار سوم، پیش از انجام مسابقه‌ی دور اول انصراف دهد و یا دو بار پیاپی اقدام به انجام این کار کند.

در بخش “معافیت‌ ویژه” نیز اصلاحاتی صورت گرفته است؛ در سال ۲۰۱۷ بازیکنی که به مرحله نیمه‌نهایی یا فینال یک تورنومنت ۲۵۰ امتیازی برسد، به صورت مستقیم وارد جدول اصلی مسابقات ۵۰۰ امتیازی هفته‌ی بعدی خواهد شد و برعکس. تا سال ۲۰۱۶، این معافیت تنها در تورنومنت‌های هم‌رده اعمال می‌شد.

قانون سوم نیز در مورد شرکت کنندگان مسابقات دونفره می‌باشد. تیم‌هایی که صرفا از تنیس‌بازهای رده‌ی دوبل تشکیل می‌شوند، نسبت به تیم‌هایی که از تنیس‌بازان انفرادی نیز بهره می‌برند، مزایایی خواهند داشت.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

بخش نظرات بسته شده است.