تنیس فا

تنیس المپیک؛ صعود ویلیامز و کربر به دور سوم و وداع جوکوویچ با ریو

0

تنیس‌فا: مسابقات تنیس المپیک ریو ۲۰۱۶، دیروز و بامداد امروز ادامه یافت. مهم‌ترین اتفاق روز سوم در بخش دونفره مردان رقم خورد؛ جایی که نواک جوکوویچ و هم‌وطنش نناد زیمونیچ از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند تا کار مرد شماره ۱ تنیس جهان در ریو خیلی زود به پایان برسد.

در بخش مردان، خوان مارتین دل‌پترو در دیداری جنجالی ژوآ سوزا از پرتغال را مغلوب کرد (نتیجه: ۳-۶ ۶-۱ ۳-۶). کی نیشیکوری ژاپنی از سد میلمن استرالیایی گذشت (نتیجه ۴-۶ ۶-۷). ژو ویلفرد سونگا در دو ست پیاپی از ژیل مولر لوکزامبورگی شکست خورد (نتیجه: ۳-۶ ۴-۶) و اندری مارتین اسلواک با انصراف فیلیپ کولشرایبر آلمانی راهی دور بعد شد. گائل مونفیس فرانسوی و مارین چیلیچ کروات نیز حریفان خود را شکست دادند تا در دور سوم رقابت‌ها به مصاف هم بروند. سایر بازی‌های دور دوم امروز و بامداد فردا برگزار می‌شود.

در بخش انفرادی بانوان، همه بازی‌های دور دوم انجام شد که در مهم‌ترین آنها، سرینا ویلیامز الیزه کورنه از فرانسه را شکست داد (نتیجه: ۲-۶ ۶-۷)؛ انجلیک کربر آلمانی، بر بوشار از کانادا غلبه کرد ( ۲-۶ ۴-۶) و پترا کویتوا از سد کورلاین وزنیاکی گذشت (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶).
در سایر دیدارها نیز، گاربینیه موگوروسا، اسوتلانا کوزنتسوا، اکاترینا ماکاروا، مدیسون کیز، کارلا سوارز ناوارو، سمانتا استوزر و سارا ارانی با برتری مقابل حریفان خود راهی دور سوم تنیس المپیک شدند.

اما در بخش دونفره مردان، نواک جوکوویچ که دیروز از خوان مارتین دل‌پترو شکست خورده بود، به همراه هم‌وطنش نناد زیمونیچ در مقابل مارسلو ملو و برونو سوارز میزبان قرار گرفتند و بازی را در دو ست پیاپی واگذار کردند. جوکوویچ پس از این باخت، از مسابقات مختلط و مسترز سینسیناتی انصراف داد. در دیگر بازی‌های مهم نیز، نادال و لوپز از اسپانیا، دل‌پترو و گونزالز آرژانتینی را شکست دادند و فونینی و سپی از ایتالیا، جانسون و ساک از امریکا و داوید فرر و بائوتیستا آخوت از اسپانیا با شکست حریفان خود راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.
در قسمت دونفره زنان هم هینگیس و باچینسکی از سوییس و کوزنتسوا و کاساتکینا از روسیه با برتری مقابل رقیبان‌شان راهی دور سوم بازی‌ها شدند.

امروز و بامداد فردا و در مهم‌ترین بازی‌های روز چهارم از بخش انفرادی مردان، ماری با موناکو، نادال با سپی، بلوچی با کوئواس و گافن با سلا بازی خواهند کرد. در قسمت بانوان نیز سرینا ویلیامز با اسویتولینا، مدیسون کیز با سوارز ناوارو، کربر با استوزر و کویتوا با ماکاروا روبرو خواهند شد.

برنامه روز چهارم تنیس ریو در زمین مرکزی

برنامه روز چهارم تنیس ریو در زمین مرکزی

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید