تنیس فا

تنیس المپیک ریو؛ حذف نواک جوکوویچ و خواهران ویلیامز در روز دوم

0

تنیس‌فا: مسابقات تنیس المپیک ریو ۲۰۱۶، دیروز و بامداد امروز ادامه یافت. مهم‌ترین اتفاقات روز دوم در بخش مردان رقم خورد؛ جایی که نواک جوکوویچ با شکست مقابل خوان مارتین دل‌پترو از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

بیشتر بخوانید: تنیس المپیک ریو؛ حذف جوکوویچ از رقابت‌ها

در آخرین و مهم‌ترین بازی روز دوم بخش انفرادی مردان، خوان مارتین دل‌پترو از آرژانتین موفق شد نواک جوکوویچ، بهترین تنیس‌باز جهان را مغلوب کند (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷). دل‌پترو در دیدار رده‌بندی المپیک لندن نیز جوکوویچ را مغلوب کرده بود و می‌توان او را کابوس المپیکی صربیناتور نامید. رافائل نادال اسپانیایی پس از هفته‌ها دوری، بازگشت خوبی به مسابقات داشت و در دو ست پیاپی بر دل‌بونیس آرژانتینی چیره شد (نتیجه: ۱-۶ ۲-۶). اندی ماری، مدافع عنوان قهرمانی نیز ۲ بر ۰ ویکتور ترویسکی را شکست داد و به دور دوم راه یافت (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶).
در سایر بازی‌های این بخش، داوید گافن از بلژیک، داوید فرر از اسپانیا، فابیو فونینی از ایتالیا و بلوچی میزبان با شکست حریفان خود به مرحله بعد صعود کردند. بدین ترتیب از جمع ۱۶ سید مسابقات، تنها جوکوویچ و جک ساک از جدول حذف شدند و سایر مدعیان به دور دوم راه پیدا کردند.

اما در بخش بانوان و در بازی‌های مهم، سرینا ویلیامز امریکایی، مدافع عنوان قهرمانی و بخت اول بازی‌ها، در دوست متوالی گاوریلوای استرالیایی را مغلوب کرد (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶). انجلیک کربر، شانس دوم قهرمانی با همین نتیجه بر دوکه مارینیوی کلمبیایی چیره شد (نتیجه ۵-۷ ۳-۶). گاربینیه موگوروسا (سید سوم رقابت‌ها) نیز موفق شد آندریا میتو از رومانی را شکست دهد و به دور دوم راه پیدا کند (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶).
در سایر بازی‌ها وزنیاکی از کانادا، کویتوا از جمهوری چک، کوزنتسوا و ماکاروا از روسیه، کورنه از فرانسه و استوزر از استرالیا با برتری مقابل حریفان خود به دور دوم صعود کردند.

بخش دونفره مردان نیز با حذف سیدهای برتر مسابقات همراه بود. در بازی‌های دیروز، اندی و جیمی ماری از بریتانیا (سید دوم) با شکست مقابل بلوچی و سا از برزیل از دور رقابت‌کنار رفتند. دو تیم اربر/ماهو و مونفیس/سونگا از فرانسه که به ترتیب بخت‌های اول و چهارم دونفره مردان بودند، با المپیک وداع کردند. اما رافائل نادال و مارک لوپز از اسپانیا با شکست زوج هلندی راهی دور دوم شدند تا سلطان خاک شانس خود را برای گرفتن مدال افزایش دهد.
در بخش دونفره بانوان نیز خواهران ویلیامز که شانس مسلم قهرمانی به شمار می‌رفتند، با شکست مقابل سافاروا و استریتسوا از چک وداعی زودهنگام داشتند و نتوانستند از عنوان قهرمانی خود دفاع کنند.

امروز در مهم‌ترین بازی‌های دور دوم، دل‌پترو با سوسا، نیشیکوری با میلمن، مونفیس با سیلوا، سونگا با مولر، دیدار خواهند کرد.
در بخش بانوان نیز سرینا ویلیامز با کورنه، کربر با بوشار، کویتوا با وزنیاکی و موگوروسا با هیبینو از ژاپن روبرو می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تنیس المپیک ریو؛ پیروزی نیشیکوری و حذف زودهنگام رادوانسکا، ویلیامز و ایوانوویچ

بیشتر بخوانید: زادروزت خجسته باد افسانه ابدی؛ راجر فدرر ۳۵ ساله شد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید