تنیس فا

نمایندگان تنیس ایران در المپیک ریو

0

تنیس‌فا: علی نیلی، داور نشان طلا و عادل برقعی، داور نشان برنز در مسابقات تنیس المپیک ریو به عنوان داور صندلی حضور خواهند داشت.

عادل برقعی، نماینده ایران در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن بود؛ اما این اولین حضور علی نیلی در المپیک است. او و کارلوس برناردز برزیلی تنها داوران ATP هستند که در این بازی‌ها به امر قضاوت می‌پردازند. همانند ورزش‌های دیگر، داوری تنیس نیز در بازی‌های المپیک بدون دستمزد است و از همین رو بسیاری از داوران حرفه‌ای در آن حضور نمی‌یابند.

عادل برقعی در همین رابطه به خبرنگار تنیسفا گفت:
“المپیک کلا برای ورزشکاران و کادر اجرایی درآمدی ندارد و کسی برای پول کار نمی‌کند. برای هر داور، ورزشکار یا مربی، المپیک سقف آمال و آرزوهاست. شاید در تنیس مسابقاتی معتبرتر از المپیک هم باشد؛ اما چون این بازی‌ها هر ۴ سال یک‌بار برگزار می‌شود و ورزشکاران برای کشورشان مبارزه می‌کنند، بودن در آنجا افتخار بسیار بزرگی است. با وجود اینکه المپیک درآمدی ندارد، اما برای من هیجان انگیزترین مسابقه‌ای است که در آن شرکت می‌کنم و بسیار خوشحالم.
در رابطه با سایر داوران هم حتما این عامل تاثیرگذار بوده است. البته تعدادی علاقه‌مند به شرکت در المپیک بوده‌اند اما انتخاب نشدند یا شرایطی پیش آمده که نتوانستند در این مسابقات حضور داشته باشند.”

داور نشان برنز کشورمان در رابطه با تاثیرات قضاوت داوران ایرانی در المپیک بر روی تنیس کشور اظهار داشت:
“داوری تنیس ما سال‌هاست که جور تنیس ایران را می‌کشد. جا دارد از آقای کاتبی که در المپیک قبل حضور داشتند و آقای نیلی یاد کنیم که پرچم‌دار تنیس ایران بوده‌اند. بنده هم در این کنار این عزیزان مدت‌هاست که در مسابقات معتبر حضور داشتم و سعی کردیم نماینده خوبی برای ایران باشیم. حضور دو داور ایرانی در المپیک و در رشته‌ای که ما در سطح بالای آن حرفی برای گفتن نداریم، اهمیت بسیاری دارد و باعث افتخار تنیس ایران است. خیلی از کشورهای صاحب‌ تنیس، در این بازی‌ها کمتر از ۲ داور دارند و برخی هیچ نماینده‌ای ندارند و جای خوشحالی است که نام ایران هم در تنیس المپیک مطرح خواهد بود. امیدوارم بتوانیم کیفیت کار را بالا نگه داریم و حضور مفیدی در آنجا داشته باشیم.”

رقابت‌های تنیس المپیک از تاریخ ۱۶ مرداد آغاز می‌شود و زمان فینال‌های انفرادی، ۲۴ مرداد ماه خواهد بود. تنیس‌فا این مسابقات را به صورت کامل پوشش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با تنیس در المپیک

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید