تنیس فا

مژده به طرفداران نادال؛ ماتادور اسپانیایی در هر سه بخش المپیک به میدان می‌رود

0

علی‌رغم تمامی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر کناره‌گیری رافائل نادال از المپیک، این تنیس‌باز اسپانیایی دقایقی پیش اعلام کرد که در هر سه بخش انفرادی، دونفره مردان و مختلط برای تیم کشورش به میدان خواهد رفت.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۰۸ پکن، در همین رابطه گفت: “بعد از مشورت با تیمم، تصمیم گرفتم که در تمامی بخش‌ها شرکت کنم. تا ریو آمده‌ام و تمریناتم کم‌وبیش خوب پیش رفته است.”

نادال که امروز یک جلسه تمرینی سخت را با داوید فرر پشت سر گذاشت، اضافه کرد: “شرایطم ایده‌آل نیست؛ همیشه احتمال آسیب‌دیدگی وجود دارد. اما نتایج MRI مچم خوب بوده است. فقط به خاطر المپیک است که دارم ریسک می‌کنم؛ بازی‌های دوره قبل در لندن را از دست دادم و واقعا دلم می‌خواهد در ریو حضور داشته باشم.”

امید اول ماتادورها برای کسب مدال طلا در رشته تنیس، حدود دو ماه پیش و در حین مسابقات آزاد فرانسه از ناحیه مچ دست چپ دچار مصدومیت شد و از آن موقع تا به حال در هیچ تورنمنتی شرکت نکرده است. او هفته گذشته در زادگاهش مایورکا برای چند روز با اندی ماری تمرین کرد.

نادال در بخش دونفره در کنار یار دیرین‌ش مارک لوپز به میدان می‌رود و در بخش دونفره مختلط نیز گاربینه موگوروسا، قهرمان آزاد فرانسه او را همراهی خواهد کرد.

قهرمان نه دوره آزاد فرانسه، در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک که در روز جمعه انجام می‌شود پرچم‌دار تیم اسپانیا خواهد بود.

خبر قطعی شدن حضور نادال در المپیک در حالی منتشر می‌شود که تنها ساعاتی پیش، واورینکا با اعلام انصرافش از این ‌بازی‌ها، شوک بزرگی را به برگزارکنندگان تنیس المپیک وارد کرده بود.

بیشتر بخوانید:  واورینکا المپیک ریو را از دست داد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید