تنیس فا

رونمایی از سقف ۱۵۰ میلیون دلاری آرتور اش

0

روز سه‌شنبه، انجمن تنیس ایالات متحده امریکا رسما از سقف ۱۵۰ میلیون دلاری ورزشگاه آرتور اش رونمایی کرد. این سقف عظیم، تضمین‌کننده برگزاری به موقع بازی‌های تنیس آزاد امریکا خواهد بود و بنابراین دیگر فینالی در روز دوشنبه برگزار نمی‌شود.

بیلی جین کینگ (قهرمان و شماره ۱ سابق تنیس زنان) و جنین اش (همسر آتور اش فقید) در این مراسم حضور داشتند و دکمه باز و بسته‌شدن این سقف ۲۵۰۰۰ مترمربعی را فشار دادند. در هنگام باران، سقف ورزشگاه آرتور اش در کمتر از ۶ دقیقه بسته خواهد شد. سیستم خنک‌کننده‌ای هم برای ورزشگاه تعبیه شده تا بلافاصله پس از بسته شدن، میزان رطوبت و گرمای درون آن تحت کنترل قرار بگیرد.

گوردون اسمیث، مدیر اجرایی و مدیر ارشد عملیاتی انجمن تنیس امریکا در این رابطه گفت: “ما به شما گفته بودیم که می‌خواهیم مجموعه ملی تنیس بیلی جین کینگ را دگرگون کنیم و تعریف جدیدی از جذابیت ارائه دهیم. ما گفته بودیم که تنیس آزاد امریکا و باکلاس ترین شهر دنیا، مستحق داشتن بهترین ورزشگاه در جهان است.”

این سقف جدید تنها بخشی از دگرگونی‌های عظیم مجموعه ملی تنیس بیلی جین کینگ می‌باشد. تغییرات مسابقات امسال یو اس اپن، شامل ورزشگاه جدید گرنداستند با گنجایش ۸۱۲۵ نفر و بازسازی ۱۰ زمین تنیس دیگر خواهد بود. برای سال ۲۰۱۸ نیز استادیوم جدید لوئیس آرمسترانگ با سقف قابل باز و بسته‌شدن در دستور کار است.

گفتنی‌ست به علت بارش مداوم باران، فینال مسابقات تنیس آزاد امریکا طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ از یک‌شنبه به دوشنبه موکول شد و در ۳ سال گذشته نیز از قبل تورنمنت، دیدار نهایی برای دوشنبه برنامه‌ریزی شد.

بیشتر بخوانید: سقف جمع‌شونده آرتور اَش؛ سازه‌ای عظیم و سریع

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید