تنیس فا

شوکی دیگر به تنیس المپیک؛ واورینکا هم انصراف داد

0

استنیسلاس واورینکا مرد شماره چهار تنیس جهان نیز از حضور در مسابقات المپیک ریو انصراف داد.

در خبری که لحظاتی پیش به تایید فدراسیون تنیس سوییس نیز رسید، استنیسلاس واورینکا اعلام کرد که به علت آسیب‌دیدگی کمر نمی‌تواند در مسابقات المپیک تیم کشورش را نمایندگی کند. پیش‌تر راجر فدرر و بلیندا بنچیچ نیز از حضور در این رقابت‌ها کناره‌گیری کرده بودند. با این حساب، تیم تنیس سوئیس در غیاب بازیکنان مرد خود و تنها با دو بازیکن زن، مارتینا هینگیس و تیمیا باچینسکی، در مسابقات المپیک شرکت می‌کند. هینگیس که آخرین حضورش در المپیک به بازی‌های ۹۶ آتلانتا برمی‌گردد، امید زیادی به کسب مدال در بخش دونفره مختلط داشت، ولی او حالا هیچ هم‌بازی مردی در تیم سوییس ندارد.

دارنده دو عنوان قهرمانی مسابقات گرند اسلم، در همین رابطه گفت:”خیلی ناراحتم. برای بازی در المپیک خیلی هیجان‌زده بودم. بعد از حضور در بازی‌های پکن و لندن، خیلی مشتاق بودم در سومین المپیکم شرکت کنم. برای ورزشکاران تیم سوییس در هفته‌های پیش‌رو آرزوی موفقیت می‌کنم.”

واورینکا و فدرر در المپیک ۲۰۰۸ پکن مدال طلای بخش دونفره مردان را برای تیم سوییس به ارمغان آورده بودند.

بیشتر بخوانید: رقابت‌های تنیس المپیک ریو ۲۰۱۶

آیا تنیس اعتبار خود را در بزرگترین رویداد ورزشی جهان از دست داده است؟

در حالی‌که تنها چند روز به آغاز بازی‌های المپیک ریو باقی مانده، انصراف پی‌در‌پی تنیس‌بازان از این رقابت‌ها، ضربات جدی‌ای را به اعتبار این رشته ورزشی در المپیک وارد کرده است. تا این لحظه، از ۱۰ مرد برتر تنیس جهان، پنج نفر، از بین ۲۰ نفر اول،  ۱۱ نفر و از جمع ۳۰ نفر برتر تنها ۱۴ تنیس‌باز در المپیک ۲۰۱۶ حضور خواهند داشت.
با اینکه در چند دوره قبلی المپیک، مسابقات تنیس با استقبال نسبتا بالای تنیس‌بازان مواجه شده بود، ولی به نظر می‌رسد، در بازی‌های این دوره تنیس جایگاه همیشگی خود را از دست داده است. حذف امتیازات رنکینگ المپیک در رده‌بندی جهانی، یکی از مهمترین دلایل اقبال کم تنیس‌بازان به این مسابقات است. البته ویروس زیکا نیز نگرانی‌های بسیاری را نه تنها برای تنیس‌بازان بلکه برای ورزشکاران سایر رشته‌ها‌ موجب شده است.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید