تنیس فا

مسترز تورانتو: پیروزی جوکوویچ، واورینکا، نیشیکوری و حذف رائونیچ

0

دیشب و بامداد امروز مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات مسترز تورانتو پیگیری شد تا چهره ۴ تنیس‌باز صعودکننده به نیمه‌پایانی مشخص گردد.

در بالای جدول، نواک جوکوویچ مرد شماره ۱ تنیس جهان، در دو ست پیاپی توماس بردیک را شکست داد (نتیجه: ۴-۶ ۶-۷) و گائل مونفیس فرانسوی موفق شد تنیس‌باز اول کشور میزبان یعنی میلوش رائونیچ را مغلوب کند (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶).

در بازی‌های پایین جدول نیز، استن واورینکا به راحتی کوین اندرسون را از پیش رو برداشت (نتیجه: ۳-۶ ۱-۶) و در زیباترین مسابقه دیشب که قضاوت آن بر عهده علی نیلی بود، کی نیشیکوری ژاپنی از سد گریگور دیمیتروف گذشت (نتیجه: ۲-۶ ۶-۳ ۳-۶).

بدین ترتیب در نیمه‌نهایی، بامداد یک‌شنبه جوکوویچ با مونفیس دیدار می‌کند و واورینکا به مصاف نیشیکوری می‌رود.
جوکوویچ به جز بازی نخستش مقابل مونفیس در سال ۲۰۰۴، همواره این تنیس‌باز فرانسوی را مغلوب کرده و در بازی‌های رودررو ۱۱-۱ پیش است. از جمله این بردها می‌توان به ۲ دیدار مسترز کانادا (سال ۲۰۱۱ مونترال و سال ۲۰۱۴ تورانتو) اشاره کرد. این دو بازیکن تقریبا ۲ سال است که مقابل هم قرار نگرفته‌اند.
واورینکا نیز در دیدارهای رودررو ۳-۱ از نیشیکوری جلوست و در دو بازی آخر سهم هر تنیس‌باز یک برد بوده است. برترین تنیس‌باز آسیا در تنیس آزاد امریکا سال ۲۰۱۴ در یک بازی زیبا و ۵ سته، واورینکا را شکست داد؛ اما در سال بعد در استرالیا در سه ست پیاپی بازی را به حریف سوئیسی واگذار کرد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید