تنیس فا

فصل ۲۰۱۶ چگونه برای فدرر به پایان رسید؟

0

راجر فدرر، اسطوره‌ی سوییسی دنیای تنیس روز گذشته اعلام کرد برای اینکه روند درمان زانویش را تکمیل کند، مجبور است از مسابقات ادامه‌ی فصل که المپیک ۲۰۱۶ ریو هم در بین آن‌ها بود، کنار بکشد.

دارنده ۱۷ عنوان گرند اسلم که ماه آینده ۳۵ ساله خواهد شد، یک روز پس از شکست مقابل نواک جوکوویچ در مسابقات آزاد استرالیا هنگامی که داشت وان حمام را برای دختر‌هایش آماده می‌کرد، از ناحیه‌ی مینیسک زانو دچار پارگی شد و برای اولین بار در طول ۱۸ سال دوران حرفه‌ای خود مجبور شد زانویش را به تیغ جراحان بسپارد. فدرر پس از عمل جراحی به میادین بازگشت اما مشکلات مصدومیتش ادامه یافت؛ او از مسابقات مسترز مادرید به دلیل مشکل کمر انصراف داد و در مسابقات آزاد فرانسه به دلیل عدم آمادگی لازم شرکت نکرد تا رکورد حضورش در ۶۵ گرند اسلم متوالی متوقف شود.

بخوانید: بیانیه راجر فدرر در رابطه با از دست دادن ادامه فصل.

فدرر در بیانیه‌ای که روز گذشته در صفحه‌ی فیسبوک منتشر کرد اظهار داشت: “پزشکان به من توصیه کردند که اگر بخواهم برای چند سال دیگر در تنیس حرفه‌ای حضور داشته باشم -که این چیزی است که قصد انجام آن را دارم- باید زمان بیشتری را برای درمان زانو و بدنم اختصاص دهم. از دست دادن ادامه فصل بسیار دشوار است؛ در عین حال این اتفاق به من کمک کرد که بفهمم چقدر در دوران ورزشی‌ام خوش‌شانس بوده‌ام که مصدومیت‌های کمی برایم پیش آمده است.”

تنیس‌باز سوییسی پس از مسابقات ویمبلدون که سه هفته از برگزاری آن می‌گذرد، در تورنومت دیگری شرکت نکرد. او همچنین برای اینکه با آمادگی بهتر در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ (که قرار بود در بخش انفرادی، دونفره همراه با استن واورینکا و مختلط دونفره همراه با مارتینا هینگیس برای سوییس به میدان برود)، از تورنومنت مسترز ۱۰۰۰ امتیازی راجرز کاپ کناره‌گیری کرد. با توجه به تصمیم وی مبنی بر شرکت نکردن در رویداد‌های ادامه‎ی فصل، مسابقات آزاد آمریکا نیز بدون حضور راجر فدرر برگزار خواهد شد.

نفر شماره ۳ تنیس جهان که به‌تازگی از راکت جدیدش رونمایی کرده بود، در جدول رده‌بندی به میزان قابل توجهی نزول رتبه خواهد داشت. او امسال تنها در ۷ تورنومنت (۲۸ مسابقه شامل ۲۱ پیروزی و ۷ شکست) شرکت کرد و برای اولین بار بعد از سال ۲۰۰۰، موفق به کسب جام در هیچ‌یک از آن‌ها نشد.

به این ترتیب پرونده موفق‌ترین تنیس‌باز تاریخ خیلی زود در سال ۲۰۱۶ بسته شد؛ اما او مثل همیشه صحبت در مورد بازنشستگی را رد کرد و بیانیه‌ی خود را خطاب به طرفداران با لحنی نوید‌بخش و خوش‌بینانه به پایان رساند: “مانند همیشه باانگیزه هستم و می‌خواهم مصدومیت‌ها را پشت سر بگذارم و با قدرت بیشتر و آمادگی بالاتری به میادین برگردم تا در سال ۲۰۱۷ نیز تنیس تهاجمی ارائه دهم.”

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید