تنیس فا

معرفی مدل جدید راکت پرو استف ۹۷ راجر فدرر

0

روز گذشته، راجر فدرر از مدل جدید راکت “Pro Staff RF 97 Autograph” رونمایی کرد. این راکت، نتیجه همکاری ۱۸ ماهه او با طراحان شرکت تولیدکننده تجهیزات ورزشی ویلسون است. فدرر مستقیما در طراحی این راکت نقش داشته است.

راجر فدرر اسطوره تنیس جهاناسطوره سوییسی درباره راکت جدیدش گفت: “سهم داشتن در روند طراحی با هر برندی هیجان‌انگیز است؛ با ویلسون خاص‌تر است، چراکه من تمام عمرم با راکت‌های ویلسون بازی کرده‌ام. یادم می‌آید وقتی در کودکی به فروشگاه‌های تنیس می‌رفتم، راکت‌های ویلسون را به پدرم نشان می‌دادم و امیدوار بودم یکی از آن‌ها را برایم بخرد. و حالا توانسته‌ام به طراحی راکتم کمک کنم تا شبیه من باشد و حس مرا داشته باشد. این راکت واقعا خاص است و امیدوارم برای به هر کسی که آن‌را در دست می‌گیرد، الهام‌بخش باشد.”

تغییرات مدل جدید راکت پرو استاف آر اف ۹۷

تفاوت عمده پرو استف جدید با مدل پیشین، در طرح مینیمالیستی و رنگ‌آمیزی یکنواخت آن است. در مدل جدید، قسمت‌ عمده‌ی فریم به رنگ سیاه مات است. در دو طرف فریم نیز بخش‌هایی به رنگ مشکی براق درآمده‌اند تا در ترکیب با قسمت‌های مخلمی و مات، طرحی شیک و منحصربه‌فرد را پدید آوردند؛ طرحی که یادآور کت‌وشلوار‌های تاکسیدو است که مردان در مهمانی‌های مجلل به تن می‌کنند و از این نظر در تطابق کامل با شخصیت و سبک بازی‌ باشکوه استاد سوییسی می‌باشد. رنگ این راکت هم‌چنین بافت نرمی دارد که تا به حال در هیچ راکت دیگری استفاده نشده است.

مدل جدید راکت راجر فدرر پرو استف ۹۷ اتوگرف

مدل جدید راکت راجر فدرر پرو استف ۹۷ اتوگرف

لوگوی “Pro Staff” هم که به طور معمول در قسمت بالایی راکت قرار می‌گرفت، در مدل جدید در قسمت بیرونی گلوگاه و با استفاده از لیزر حک می‌شود. شرکت ویلسون برای این کار، تجهیزات جدیدی را به خط تولید راکت‌های خود اضافه کرده است. در داخل گلوگاه راکت نیز تصویر فدرر در کنار امضای او دیده می‌شود. قسمت انتهایی یا “Butt Cap” هم به رنگ قرمز درآمده که بیش از هر چیز نگاه را به خود جلب می‌کند.

تصویر راجر فدرر در داخل گلوگاه راکت

راهنمای جامع انتخاب و خرید راکت تنیس

در مجموع، طرح این راکت متاثر از جریان اصلی طراحی در جهان از جمله طراحی خودرو، موبایل، لباس و … به سمت سادگی و استفاده از رنگ‌های یکنواخت پیش رفته است. قرار است سایر راکت‌های ویلسون نیز از سال ۲۰۱۷ با این سبک طراحی شوند.

خصوصیات فنی پرو استف جدید در اکثر موارد مشابه مدل قبلی آن است؛ این راکت در دسته راکت‌های “سر سبک” قرار دارد و بدنه آن از نوع “گرافیت درهم‌تنیده” است و همانند نسخه قبلی‌اش، از صفحه بزرگتر و فریم ضخیم‌تری نسبت‌ به مدل‌های کلاسیکی که فدرر برای سال‌ها از آن‌ها استفاده می‌کرد، برخوردار است. فریم ضخیم‌تر و صفحه بزرگ‌تر، قدرت راکت را افزایش می‌دهد و “Sweet Spot” بزرگتری را در اختیار بازیکن می‌گذارد.

سری جدید پرو استاف RF، در سه وزن به بازار عرضه ‌می‌شود. به درخواست فدرر دو مدل سبک “LS” و “ULS” این راکت به صورت اختصاصی برای بازیکنان نوجوان و جوان طراجی شده‌اند. قهرمان هفده دوره مسابقات گرند اسلم در این خصوص گفت: “به عنوان کسی که آینده این ورزش برایش خیلی اهمیت دارد، ما این مدل جدید پرو استف را طراحی کردیم تا برای همه نوع سلیقه‌ای جذاب باشد. دو مدل سبک‌تر طوری طراحی شده‌اند که کاملا برای بچه‌ها قابل استفاده باشند، این‌ها بازیکنانی خواهند بود که قرار است برای سال‌های سال بازی‌هایشان را تماشا کنم؛ دوست دارم حس کنند که این راکت همانطور که مناسب بازیکنان بزرگسال است، کاملا بدرد آن‌ها نیز می‌خورد.”

راکت پرو استف جدید از تاریخ ۲۸ مرداد امسال از طریق وب‌سایت رسمی ویلسون (Wilson) و سایر فروشگاه‌های معتبر پیش‌فروش خواهد شد و از ششم شهریور ماه نیز همزمان با آغاز مسابقات تنیس آزاد امریکا، فروش ویژه و محدود آن در فروشگاه ویلسون داخل مجموعه فلاشینگ مدوز (محل برگزاری رقابت‌های یو اس اوپن) آغاز می‌گردد. این راکت از تاریخ ۱۱ شهریور در فروشگاه‌های سرتاسر جهان با قیمت ۲۴۹ دلار برای عموم عرضه خواهد شد.

مشخصات مدل جدید راکت پرو استف ۹۷ اتوگرف

اندازه صفحه راکت ۹۷ اینچ مربع
طول ۲۷ اینچ/۶۸.۵۸ سانتی‌متر
وزن با زه ۳۵۷.۲ گرم
بالانس ۹ پوینت به سمت سر راکت
وزن سوئینگ ۳۳۵
سختی ۶۸
میزان قدرت کم
الگوی زه ۱۶ اصلی/۱۹ فرعی
تنشن زه‌کشی ۵۰-۶۰ پوند

 

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید