تنیس فا

ملی‌پوشان تنیس کشورمان بعد از پیروزی چه گفتند؟

1

تیم ملی تنیس ایران روز شنبه توانست با شکست تیم سوریه به گروه دوم آسیا و اقیانوسیه صعود کند. انوشاه شاه‌قلی، با کسب پیروزی در نخستین دیدار انفرادی تیم ایران را پیش انداخت، اما در دیدار دوم، خالدان نتوانست از پس کریم علاف، حریف قدر سوری برآید و بازی را با نتیجه ۲ بر یک به او واگذار کرد تا تکلیف تیم صعود کننده در دیدار دونفره مشخص شود. در این دیدار هم شاه‌قلی و معدنچی موفق شدند با ارائه یک بازی مسلط بر تیم سوریه غلبه کنند و جواز صعود ایران به گروه دوم آسیا و اقیانوسیه را امضا کنند.

بخوانید: صعود به‌ یادماندنی ایران به گروه دوم آسیا/اقیانوسیه با درخشش شاه‌قلی

انوشا شاهقلی، تنیس‌باز ملی‌پوش کشورمان

انوشا شاهقلی، تنیس‌باز ملی‌پوش کشورمان

انوشا‌ شاه‌قلی که در دیدار انفرادی‌اش بارها تا آستانه باخت پیش رفت، در تمام لحظات بازی غیورانه جنگید و برد تعیین‌کننده‌ای را برای تیم ایران به دست آورد. این ملی‌پوش پرسابقه کشورمان درباره این بازی هیجان‌انگیز به تنیس‌فا گفت: “بازی دراماتیکی بود. نمی‌دانم چرا اینطور شد، بازیکن خیلی سختی بود. این بازیکن را در فیوچرز رومانی هم دیده بودیم. آن‌جا هم خیلی خوب بازی کرد و به جدول اصلی راه یافت. بازی حذفی بالا و پایین و استرس زیادی دارد. مثل دیدار‌های دوره‌ای نیست که بدانی یک شانس دیگر هم داری. یک امتیاز می‌تواند جریان بازی را تغییر دهد. خدا را شکر برگشت خوبی به بازی داشتم.”
او ادامه داد: “این مهم‌ترین ‘برگشت به بازی’ کل دوران ورزشی‌ام است. خیلی لذت بخش بود. در ست دو یک جاهایی دیگر کاملا ناامید شده بودم ولی تا آخر مسابقه جنگیدم. به احمدوند، سرمربی تیم هم گفتم من این بازی را رها نمی‌کنم و تا آخرش می‌جنگم. شش ماه برای همچین روزی سخت تمرین کردم. خدا را شکر که خدا هم مزد تلاشم را داد. تماشاگران هم عالی بودند و تشوبق‌هایشان خیلی کمک کرد. سنگ تمام گذاشتند، دم‌شان گرم. خیلی خوشحالم که توانستیم به گروه ۲ صعود کنیم. مزد زحمات شش ماه‌مان بود. روز آخر کار خیلی سخت بود ولی خوشبختانه به گروه دو صعود کردیم. در آنجا بازی ها واقعا سخت‌تر است. امیدوارم که در گروه دو بمانیم.”

شاهین خالدان، بازیکن تیم ملی تنیس ایران

شاهین خالدان، بازیکن تیم ملی تنیس ایران

شاهین خالدان که همیشه نقش عمده‌ای را در بردهای تیم ایران ایفا می‌کند، علی‌رغم باختش به حریف سوری، سهم بسزایی در رسیدن تیم ایران به این مرحله به عهده داشت. این ملی‌پویش اهل اصفهان درباره این پیروزی شیرین گفت: “خیلی خوشحالم که توانستیم صعود کنیم و امیدوار هستم که بتوانیم در گروه دو بمانیم. بازی‌های خیلی سختی داشتیم که خدا را شکر توانستیم با پیروزی پشت سر بگذاریم. انوشا و امیر والا در دیدار دونفره خیلی خوب بازی کردند. شاه‌قلی در مسابقه انفرادی‌اش هم خیلی خوب عمل کرد. بازی من هم افت‌و‌خیز داشت و بالاخره باخت پیش می‌آید البته خدا را شکر طولانی شد و  بازیکن اولشان دیگر در دونفره بازی نکرد، چون بازی سنگینی انجام داده بود. به همه ایرانی‌ها تبریک می‌گویم.”

کریم علاف بازیکن قدرتمند تیم سوریه

کریم علاف بازیکن قدرتمند تیم سوریه

کریم علاف بازیکن ۱۸ ساله سوری که تنها باخت انفرادی ایران در این دوره از مسابقات را رقم زد، بعد از شکست خالدان در مصاحبه با تنیس‌فا گفت: “بازی اول را باخته بوديم. تیم ما از سه نفر تشکیل شده ولی سایر تيم‌ها چهار نفر هستند و مربى‌هاى بيشترى دارند. ست اول را بردم. در ست دوم عقب افتادم و باختم. در ست سوم تمام تلاشم را کردم كه بازى را به خاطر هم‌تیمی‌هایم ببرم.” در لحظاتی از بازی، این بازیکن سوری نسبت به نحوه تشویق کردن تماشاگران به داور مسابقه اعتراض کرد، او در همین باره گفت: “آن‌ها میزبان هستند. حق دارند كه تشويق كنند و هياهو راه بيندازند. ولی بعضى اوقات زياده روی مى‌كردند. اما در مجموع بسيار خوب از تیم‌شان حمايت كردند.”

امیر والا معدنچی، تنیس‌باز عضو تیم ملی تنیس ایران

امیر والا معدنچی، تنیس‌باز عضو تیم ملی تنیس ایران

امیر والا معدنچی که روز شنبه تولد ۲۲ سالگی‌اش را جشن گرفت نیز امروز در بازی دونفره فوق‌العاده ظاهر شد، او احساساتش را اینگونه توصیف کرد: “حس عجيب و غريبى است. خدا رو شكر. بازى خيلى مهمى بود. خوشخالم که توانستيم رو سفيد بيرون بياييم.” این تنیس‌باز خوش آتیه کشورمان نیز درباره برنامه آینده تیم ملی گفت: “با تيم برنامه تمرین ٤-٣ ماهه داريم كه حتماً در گروه ٢ هم بازى‌هاى خوبى را انجام دهيم.”

بهروز کارگران در کنار امیر صدری مدیر مسابقات و ماسیمو مورلی سرداور

بهروز کارگران در کنار امیر صدری مدیر مسابقات و ماسیمو مورلی سرداور

این مسابقات اما یک تنیس‌باز آینده‌دار دیگری را نیز به تنیس ایران معرفی کرد، بهروز کارگران؛ این تنیس‌باز نوجوان کشورمان که برای اولین بار با پیراهن تیم ملی ایران در رده بزرگسالان به میدان می‌رفت، در این رقابت‌ها در سه بازی دونفره به میدان رفت و عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داد، کارگران درباره صعود تیم ایران به تنیس‌فا گفت: “ما ۸ ماه است که داریم به سختی تلاش می‌کنیم. کلا ۸ ماه در اردو بودیم. تا حالا اردوها اینقدر بابرنامه و خوب نبوده است. خوشحالم که نتیجه تلاش و زحماتمان را گرفتیم. انتظارش را داشتیم که اول شویم ولی آنها یک بازیکن خیلی خوب داشتند که کار را برای ما سخت کرد. خوشبختانه به گروه ۲ صعود کردیم. به زودی اردوهایمان دوباره شروع می شود. چند سفر خارجی داریم. بازی های گروه دوم هم در بهمن ماه خواهد بود.”

سعید احمدوند، سرمربی تیم ملی تنیس ایران

سعید احمدوند، سرمربی تیم ملی تنیس ایران

بدون شک بخش عمده‌ی فشار بازی‌های پر افت‌و‌خیز امروز به دوش سعید احمدوند، سرمربی با درایت تیم ملی تنیس کشورمان بود. احمدوند که در روز آخر رقابت‌ها فاصله کمی با بر باد رفتن آرزوی پیوستن به گروه دوم داشت، در حاشیه جشن صعود ایران عنوان کرد: “یک جورایی پر اضطراب‌ترین روز زندگی‌ام بود. خیلی بازی دشواری بود. انتظار یک بازی سخت را داشتیم  ولی راستش فکر نمی‌کردم اینقدر دیگر سخت شود. خیلی سخت بود، خیلی. مسابقات در مجموع سطح بالایی داشت. تیم لبنان با آن بازیکنان خوب از تیم هنگ‌کنگ شکست خورد و نتوانست بالا بیاید. این دیدار را به خیر گذراندیم. مزد زحماتمان را گرفتیم.” سرمربی تیم ملی کشورمان درباره برنامه ‌های آینده تیم ایران نیز اظهار داشت: “از ده روز دیگر مجددا تمرینات‌مان را شروع می‌کنیم. فعلا یک هفته استراحت می‌کنیم و بعد می‌ببینیم برای آینده چه‌کار باید کرد.”

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس ایران

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس ایران

مجید شایسته، رییس فدراسیون تنیس ایران که در تمامی بازی‌های تیم ملی حضور داشت و همانند یک تماشاگر پرشور از ملی‌پوشان حمایت می‌کرد، بعد از این پیروزی، عنوان کرد: “نمی توانم حسم را بگویم. احساسم وصف شدنی نیست. بچه ها مزد زحمات ۸-۹ ماه شان را گرفتند. واقعا اگر غیر این نتیجه رقم می خورد، ظلم در حق بچه ها بود. بازی آخر کار سخت شد ولی خوشبختانه خداوند به ما لطف کرد و توانستیم پیروز شویم.”

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر بدهید