تنیس فا

صعود به‌ یادماندنی ایران به گروه دوم آسیا/اقیانوسیه با درخشش شاه‌قلی

0

تیم ملی تنیس ایران توانست در یک نبرد دراماتیک، سوریه را شکست دهد و به گروه دوم آسیا/اقیانوسیه صعود کند. در این دیدار، انوشا شاه‌قلی با پیروزی در بخش‌های انفرادی و دونفره، نقش اصلی را ایفا کرد.

در دیدار نخست، انوشا شاه‌قلی به مصاف عامر رفت. در ست اول که شامل بریک‌های سرویس زیادی بود، شاه‌قلی در تایبرک با نتیجه ۷-۲ از حریف سوری شکست خورد. تنیس‌باز سخت‌کوش کشورمان در ست دوم در حالی که ۶-۴ در تایبرک عقب بود، با نتیجه ۸-۶ پیروز شد تا کار به ست سرنوشت‌ساز کشیده شود. او در این ست ۲ بار حریف سوری را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت. شاه‌قلی در ست سوم طوفانی بازی کرد و برتری او بر عامر کاملا مشهود بود. تنیس‌باز باتجربه کشورمان این ست را ۶-۱ به سود خود پایان داد تا در مجموع ۲ بر ۱ حریف سوری را مغلوب کند.

در بازی دوم، شاهین خالدان به مصاف کریم علاف رفت. او ست اول را ۶-۳ به حریف سوری واگذار کرد؛ اما در ست دوم موفق شد با ارائه یک بازی برتر، حریف سوری را ۶-۱ شکست دهد تا کار به ست سوم کشیده شود. در ست نهایی کریم علاف ۶-۴ پیروز شد تا تکلیف تیم صعود کننده در دیدار دونفره مشخص شود.

در بازی سرنوشت‌ساز دونفره، انوشا شاه‌قلی و امیروالا معدنچی از ایران در برابر عامر و عبدنور از سوریه قرار گرفتند. تیم ایران ست نخست را ۶-۳ به سود خود خاتمه داد و در ست دوم نیز ۶-۲ پیروز شد تا صعود به گروه دوم را جشن بگیریم. در این دیدار شاه‌قلی و معدنچی عالی ظاهر شدند و هیچ فرصتی برای هنرنمایی به تیم سوریه ندادند. تیم ایران هیچ‌کدام از گیم‌های سرویس خود را از دست نداد و ۳ بار تیم سوریه را بریک کرد.

بدین ترتیب ایران راهی گروه دوم آسیا/اقیانوسیه شد و بهمن ماه سال جاری باید در مقابل حریفان به میدان برود.

در دیگر دیدار دور حذفی تیم هنگ‌کنگ موفق شد با شکست تیم لبنان با نتیجه ۲ بر یک راهی گروه دوم شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید