با پیروزی خالدان، برد ایران مقابل هنگ‌کنگ قطعی شد.

0

پس از آنکه انوشا شاه‌قلی ایران را ۱-۰ از هنگ‌کنگ پیش انداخت، شاهین خالدان در دیدار دوم تیم ملی به مصاف کاران رستوگی رفت و توانست حریف معروف خود را در دو ست پیاپی از پیش رو بردارد.

در این بازی خالدان ست اول را ۷-۵ و ست دوم را ۶-۴ به سود خود خاتمه داد تا دومین پیروزی خود را در این مسابقات به دست آورد و برد ایران برابر هنگ‌کنگ را قطعی کند. این بازی بسیار پر افت‌وخیز بود و بریک‌های زیادی در آن اتفاق افتاد. تنیس‌باز سخت‌کوش کشورمان در هر دو ست ۲-۰ از حریف خود عقب افتاد، اما بلافاصله سرویس حریف خود را شکست و با اداره بازی در انتهای ست‌ها دوباره رستوگی را بریک کرد و تیم ملی را صاحب یک برد ارزشمند کرد. اکنون صعود ایران به بازی حذفی قطعی شده است و با پیروزی مقابل ترکمنستان صدرنشین گروه خواهیم شد.

خالدان در رابطه با این پیروزی اظهار داشت: “همان‌طور که دیدید بازی خیلی سنگینی بود. رنکینگ این بازیکن قبلا ۲۸۰ بوده و برای تیم هند در دیویس‌کاپ بازی کرده؛ الان هم تابعیت هنگ‌کنگ را گرفته است. خدا را شکر توانستم پیروز شوم. حریف آقای شاه‌قلی هم خیلی سخت بود. فکر می‌کنم او نفر ۹۰ جوانان دنیاست و از ویمبلدون آمده است. انوشا خیلی خوب بازی کرد و توانست در دو ست پیروز شود. با این برد، یک پله به صعود نزدیک‌تر شدیم.”
تنیس‌باز کشورمان در رابطه با شروع‌های نه چندان خوبش در این بازی نیز گفت: ” تنیس است و نمی‌شود از همان اول نتیجه‌گیری کرد. بازی فراز و نشیب زیادی دارد خدا را شکر توانستم دو گیم اول ست‌ها را جبران کنم.”

کاران رستوگی نیز پس از شکست به خبرنگار تنیسفا گفت: “مسابقه سختی بود. بازیکنان ایرانی به این شرایط عادت دارند. شرایط بازی در اینجا خیلی متفاوت است. به حریفم تبریک می‌گویم که توانست بهتر این شرایط را کنترل کند. در ارتفاع بالا، توپ پرواز می‌کند و پس از برخورد با زمین، ارتفاع زیادی می‌گیرد. زمین هم مقداری سُر بود و نمی‌شد به راحتی حرکت کرد که این از زمین‌های عادی خاک متفاوت است. اما با این اوصاف باید تلاشمان را می‌کردیم که بهترین بازی خود را انجام دهیم. ولی در برابر تیم میزبان بازی می‌کردیم که بیشتر به شرایط عادت داشتند.”

بخوانید: آشنایی با کاران رستوگی، بازیکن هندی‌ تیم هنگ‌کنک

این تنیس‌باز در رابطه با شرایط میزبانی نیز اظهار داشت: “خیلی خوب بود. در مجموع تورنمنت به‌خوبی برگزار می‌شود. مسئولان کار خوبی انجام دادند.”

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید