تنیس فا

کیریوس: به تنیس علاقه‌ای ندارم!

0

نیک کیریوس که دیروز در مرحله چهارم ویمبلدون پیروزی آسانی را به اندی ماری هدیه داد، در جلسه مطبوعاتی بعد از بازی حاضر شد و طبق معمول حرف‌های عجیبی بر زبان آورد: “به تنیس علاقه‌ای ندارم. اما نمی‌دانم اگر تنیس بازی نکنم، چه کار باید بکنم.”

کیریوس که بدون مربی ثابت در مسابقات حاضر می‌شود، ادامه داد: “یک هفته، کاملا انگیزه دارم و تمرین می‌کنم. یک هفته، اصلا تمرین نمی‌کنم. مطمئن نیستم که مربی‌ای بتواند با این شرایط کنار بیاید.” او نحوه آماده کردن خودش برای دیدار با ماری را اینگونه توصیف کرد:”راستش صبح بلند شدم و بازی کامپیوتری کردم. آیا این بهترین روش برای آماده‌شدن است؟ نمی‌دانم، ولی خیلی حال داد!”

کیریوس ۲۲ ساله که نخستین بار، دو سال پیش با شکست نادال در ویمبلدون نام خودش را مطرح کرد در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او درباره کنار گذاشتن ورزش پرسید، از کوره در رفت و با عصبانیت گفت: “من در دور چهارم باختم. در مرحله مقدماتی که حذف نشدم. احساس می‌کنم عملکردم بد نبوده است.”

جوان جنجالی استرالیایی که بارها رفتارش در داخل و خارج زمین، مورد انتقاد اهالی تنیس قرار گرفته، روز گذشته علی‌رغم نمایش خوب در ست اول، در دو ست بعد بدون انگیزه لازم بازی کرد و به راحتی میدان را به حریف بریتانیای خود واگذار کرد. این مسئله با واکنش بلافاصله‌ی تعدادی از قهرمانان سابق تنیس نیز مواجه شد. از جمله، جان مک‌نرو، اسطوره تنیس امریکا که در انتقاد از کیریوس عنوان کرد: “حتی عبارت ‘ناامیدکننده’ هم حق مطلب را در مورد میزان تلاش او ادا نمی‌کند. مخصوصا هر چه مسابقه پیش میرفت. او باید جلوی آیینه بایستد و به خودش بگوید که آیا می‌خواهد قهرمان گرنداسلم شود یا نه. با عملکردی که امروز از او دیدم، بیشتر از قبل ناامید شدم.”

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید